Nowy numer 30/2021 Archiwum

Polska i Europa potrzebują Ewangelii

W Święto Konstytucji 3-go Maja bp Krzysztof Zadarko przewodniczył Mszy św. w katedrze.

Polska i Europa potrzebują Ewangelii   Koszalin, 3 maja: Msza św. w katedrze w Święto Konstytucji ks. Wojciech Parfianowicz /GN Eucharystia rozpoczęła oficjalne miejskie obchody święta narodowego.

W katedrze obecni byli przedstawiciele lokalnych władz z prezydentem Piotrem Jedlińskim i przewodniczącym Rady Miasta Stefanem Turowskim na czele. Byli też: senator Piotr Ziętarski, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich i wyższych uczelni.

Nawiązując do czytania z Księgi Apokalipsy o niewieście i atakującym ją smoku, biskup powiedział:

- Tą niewiastą w jakimś sensie jest też nasza ojczyzna. Ona też ciągle musi uciekać przed wrogami, których jej nigdy nie brakowało. Musi uciekać przed smokiem wewnętrznym i zewnętrznym. Ten wewnętrzny to smok głupoty i zacietrzewienia, braku zgody, jedności i wspólnej wizji; zwłaszcza teraz, kiedy wydaje się, że wszystko wolno i uprawomocnione jest zło nawet najgłupsze. Ignorowanie obecności tego smoka, będzie zawsze szkodziło człowiekowi i wspólnocie. Trzeba też widzieć smoka zewnętrznego. Do niedawna byliśmy przekonani, że możemy żyć w Europie, która jest bezpieczna, która pozwala wzrastać w dobrobycie i poczuciu wolności. Tymczasem okazuje się, że niedaleko nas, pojawia się bardzo realne niebezpieczeństwo wojny. Nie chodzi teraz o to, żeby straszyć złem, ale mądrość i roztropność polega też na tym, żeby je widzieć i brać pod uwagę realny jego obraz.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama