GN 32/2018 Archiwum

Granie na mieszkanie

Znana jest już kwota, jaką udało się zebrać podczas koncertu na rzecz projektu mieszkania chronionego realizowanego przez fundację "Zdążyć z Miłością".

Koncert odbył się w Filharmonii Koszalińskiej 5 grudnia. O wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Jak podaje Alina Konieczna, rzecznik prasowy fundacji, dzięki publiczności i darczyńcom zebrano prawie 28 tys. złotych.

- Koncert pozwolił nam zgromadzić znaczącą pulę pieniędzy, ale także przekonać się, jak ofiarni i serdeczni są mieszkańcy Koszalina oraz regionu, którzy tak licznie wsparli nasz projekt - cieszy się Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji "Zdążyć z Miłością". - Z chwilą otrzymania opinii z Zachodniopomorskiej Komendy Straży Pożarnej ze Szczecina ruszamy z remontem i na bieżąco będziemy informować o postępach i przebiegu prac remontowych i wyposażenia mieszkania chronionego, które tworzymy - dodaje Justyna Śmidecka, wiceprezes.

Lokal przy ul. Jana z Kolna w Koszalinie przekazały władze miasta. Zamieszkają w nim m.in. mamy z dziećmi opuszczające dwie placówki Caritas: Dom Samotnej Matki i Centrum Interwencji Kryzysowej "Nadzieja". 

- Całkowity koszt modernizacji i przystosowania mieszkania do potrzeb matek z dziećmi to 200 tys. złotych. Pierwsze firmy z Koszalina już zadeklarowały swoją pomoc. Należą do nich: Grupa Okienna PUF, firma KUNCER sp. z o.o. oraz Fundacja Espersen Polska. Nadal poszukujemy darczyńców, którzy zechcieliby wesprzeć remont lokalu w dowolnej formie: finansowo, przekazując materiały na remont czy wyposażenie mieszkania lub nawet samą pracą, bo sporo jest zadań do wykonania - mówi Alina Konieczna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma