Nowy numer 23/2021 Archiwum

Centrum Polski w Skrzatuszu

Chodzi oczywiście o centrum duszpasterskie. Do sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przeniesie się ono na cztery dni w maju 2015.

Chodzi o 3. Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się właśnie w Skrzatuszu. Organizatorzy spodziewają się nawet ponad tysiąca gości nie tylko z kraju.

1. Kongres odbył się w lipcu 2012 roku w Kostrzynie nad Odrą. Wzięło w nim udział ponad 1200 osób z kraju i ze świata. Obecni byli m.in. oo. Enrique i Antonello, a także abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Celem pierwszego kongresu było spotkanie się różnych środowisk zajmujących się szeroko pojętą nową ewangelizacją i wspólna modlitwa za to dzieło.

2. Kongres odbył się w Warszawie we wrześniu 2013 roku pod hasłem "Obudzić olbrzyma". Tematyka kongresu dotyczyła ewangelizacji parafii, a częścią jego programu była wielka ewangelizacja Warszawy, największego miasta w Polsce.

Tematem 3. kongresu będzie ewangelizacja środowisk wiejskich. To właśnie dlatego na miejsce tego ogólnopolskiego wydarzenia wybrano diecezję koszalińsko-kołobrzeską.

Prowadzona tu już od kilku lat akcja znana jako "Ewangelizacja wioskowa" stała się inspiracją dla innych diecezji. - Przed samym kongresem akcja odbędzie się w 12 wybranych miejscowościach, tak jak robimy to co roku w wakacje. Pod koniec do naszych ekip dołączą goście z Polski - mówi ks. dr Radosław Siwiński, inicjator akcji.

W czwartek 5 stycznia odbyło się w Koszalinie kolejne spotkanie organizacyjne dotyczące majowego Kongresu. Wiadomo, że odbędzie się on w dniach 28-31 maja. Uczestnicy wezmą udział w rekolekcjach w duchu Lectio divina, a także w wykładach i warsztatach.

Adresatami kongresu są m.in. ruchy, wspólnoty, stowarzyszenia, proboszczowie i wierni parafii wiejskich.

Poczytaj o "Ewangelizacji wioskowej" w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:

Z kerygmatem na opłotki - Galeria zdjęć TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama