Nowy numer 24/2021 Archiwum

List od Herberta przejdź do galerii

Tegoroczna Gala Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada", już szesnastego, była pełna listów.

Najpierw były to listy najświeższe, te od zaproszonych gości, którzy z ważnych względów nie mogli przybyć osobiście na wydarzenie. Wśród nich jest siostra poety Halina Herbert-Żebrowska oraz prezydentowa Agata Duda. „Z Herbertowskich wierszy i esejów wyłania się tęsknota za rzeczywistością, w której Dobro, Prawda, Sprawiedliwość zajmują właściwe miejsce" – napisała w specjalnym liście do uczestników Herbertiady A. Duda.

Występy sceniczne rozpoczęli laureaci Konkursu Recytatorskiego, który odbył się poprzedniego dnia. O wynikach konkursu można przeczytać tutaj.

Następnie na scenę Regionalnego Centrum Kultury znów wróciły listy, tym razem te pisane przez poetę do najbliższych. To aktorzy Teatru Polskiego w Warszawie w spektaklu "Zbigniew Herbert. Korespondencja rodzinna" ukazali życie rodzinne Herbertów, siłę ich więzi, a także wątki dotyczące pracy twórczej poety, sukcesów wydawniczych, nagród.

Wieczór zwieńczyło "Herbertorium", czyli oratorium wg twórczości Zbigniewa Herberta. Wykonawcami sztuki byli młodzi artyści Teatru Es oraz Chóru Miasta Siedlce.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotograficzna ukazująca 16-letnią historię Herbertiady.

Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna i Komitet Organizacyjny Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada" w Kołobrzegu.
Patronem medialnym jest "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama