Nowy numer 46/2018 Archiwum

Układy z Panem Bogiem

To propozycja dla każdego. Nie chodzi o perfekcję ani o skomplikowaną choreografię, ale o pomoc w otwarciu się na Boga. Dlaczego taniec ma taką siłę?

Grupa kilkunastu osób postanowiła przygotować coś wyjątkowego na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego u wałeckich kapucynów. Jak podkreśla br. Waldemar Korba, uwielbianie Boga tańcem to rzecz nienowa. – Dawid też tańczył przed Arką. Niektórzy wzięli go za szaleńca, a jego żona Mikal wzgardziła nim, uznając za niepoważnego. Być może niektórzy, słysząc o tańcu uwielbienia, pomyślą podobnie – że pobożnym ludziom nie przystoi zachowywać się tak przed Bogiem. Zakonnik przypomina, że taniec uwielbienia ma niewiele wspólnego z tańcem towarzyskim. – To są układy, w których każdy gest ma znaczenie w sensie uwielbienia Boga. Gesty typu: podniesienie rąk, skłon, błogosławieństwo związane są z treścią danej pieśni chwały, która śpiewana jest podczas tańca – wyjaśnia. – To nie dyskoteka, tylko modlitwa – dodaje.  – Taniec sprawia, że człowiek bardziej się angażuje. Uruchamia nie tylko ducha, ale i ciało.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy