Nowy numer 42/2019 Archiwum

Koszalińska katedra zamknięta

Od 5 marca do odwołania w najważniejszym kościele w diecezji nie będą odbywały się żadne nabożeństwa. Trwają ustalenia, gdzie sprawowane będzie Triduum Paschalne z udziałem biskupa.

Wyłączenie katedry z użytkowania związane jest z rozpoczęciem kolejnej fazy remontu.

Obecnie trwające prace prowadzone są dzięki pozyskanym ostatnio dotacjom unijnym, o czym pisaliśmy TUTAJ

Uzyskanie pieniędzy wiąże się z restrykcyjnymi terminami, których trzeba dotrzymać, aby ich nie utracić, stąd konieczność rozpoczęcia prac jeszcze przed Wielkanocą.

W ramach remontu w świątyni zainstalowane zostanie ogrzewanie podłogowe i wymieniona posadzka. Konserwatorzy wykonają też odpowiednie prace przy żebrach, sklepieniach, ścianach i elementach metalowych, znajdujących się wewnątrz katedry. Dodatkowe szklenie ochronne otrzymają witraże znajdujące się w prezbiterium.

Zostanie wykonana również nastawa dla obrazu Ostatnia Wieczerza, który pojawi się w nawie bocznej katedry. Obraz ten przeniesiony zostanie z Łękna.

Trwają ustalenia, gdzie odbędą się uroczystości Triduum Paschalnego z udziałem biskupa oraz Msza Krzyżma.

Wszystkie nabożeństwa parafialne na czas remontu zostały przeniesione do pobliskiego kościoła św. Józefa Oblubieńca. Rozkład nabożeństw TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL