Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Teraz koszalińska książka

Doceniono pasjonatów pięknej książki. Koszalińskie Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley laureatem gali "Teraz Polska".

Bibliofilskie woluminy zaprojektowane przez małżonków Urszulę Kurtiak i Edwarda Ley'a zagościły na biurkach ro­dzi­n kró­lew­skich, hie­rar­chów ko­ściel­nych, po­li­ty­ków, dy­plo­ma­tów i lu­dzi kul­tu­ry z ca­łe­go świa­ta.

Tę niezwykłą promocję naszego kraju doceniono w ramach Programu Promocyjnego "Teraz Polska", którego uroczysta XXVIII Gala odbyła się 18 czerwca w Warszawie. Na scenie Teatru Wielkiego biało-czerwonym godłem nagrodzono polskie firmy i samorządy, których produkty, innowacje i usługi są naszą narodową dumą.

Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley trafiło - wśród innych tegorocznych 25 zwycięzców (m.in. PKN Orlen, Mlekovita, Itaka) - do grona blisko siedmiuset laureatów, którzy rozsławiają markę Polska, nie tylko przedsiębiorców, ale też ludzi z pasją, którzy osiągnęli sukces.

- Docenione zostały nasze ręcznie tworzone książki kolekcjonerskie, które znajdują się w bibliotekach na całym świecie, a zamawiane były m.in. dla Jana Pawła II, Benedykta XVI, głów koronowanych i przywódców różnych państw – cieszą się wydawcy.


Ponadto w Teatrze Wielkim po raz dziewiąty przyznane zostały również tytuły Wybitny Polak. W tym roku otrzymali je Kamil Stoch, ks. prof. Michał Heller i Jerzy Skolimowski.

O Wydawnictwie Artystycznym Kurtiak i Ley pisaliśmy obszernie w "Gościu Koszalińsko-Kołobrzeskim". Nasz artykuł pt. "Skóra, perfumy i papirus" dostępny jest TUTAJ.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama