Nowy numer 09/2020 Archiwum

"Anioły Dobroci" na Akademii Pomorskiej

Na słupskiej uczelni odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Wśród gości był bp Edward Dajczak.

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wręczył wybranym studentom nagrody przyznawane przez działające przy Akademii Pomorskiej Duszpasterstwo Akademickie. "Anioły Dobroci" zostały przyznane po raz drugi.

- Jest to nagroda, którą otrzymują studenci szczególnie zaangażowani w wolontariat przy naszym duszpasterstwie. Niektórzy naprawdę wykazują się wyjątkową kreatywnością. Proponują nowe akcje. Nie żałują swojego czasu - mówi ks. Łukasz Bikun, słupski duszpasterz akademicki.

Z rąk bp. Edwarda Dajczaka w obecności profesorów i studentów uczelni "Anioły Dobroci" otrzymali:

  • Paulina Gierszewska za wiosenną edycję "Zupy dla bezdomnego". O akcji pisaliśmy m.in. TUTAJ.
  • Marta Zborowska i Wojciech Złoch za pomysł i przeprowadzenie akcji "Muzykoterapia w słupskim hospicjum". O akcji pisaliśmy TUTAJ.

Przy słupskim Duszpasterstwie Akademickim w wolontariat stale zaangażowanych jest ok. 30 osób. Liczba ta zwiększa się przy okazji konkretnych przedsięwzięć.

Obecnie studenci planują m.in. dużą akcję pomocową dla polskich szkół na Białorusi.

Akademia Pomorska przeżywa w tym roku 50-lecie istnienia. Obecnie uczelnia kształci ok. 3 tys. studentów na 5 wydziałach, które proponują 26 kierunków studiów magisterskich, 27 podyplomowych oraz 2 doktoranckie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama