Nowy numer 08/2020 Archiwum

Oni zbezcześcili pomnik papieża

Policja udostępniła wizerunki mężczyzn, którzy obrzucili jajkami pomnik papieża Jana Pawła II w Pile. Prosi o pomoc wszystkich, którzy rozpoznają sprawców.

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunki dwóch mężczyzn, którzy obrzucili jajkami pomnik papieża Jana Pawła II na placu Zwycięstwa w Pile (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Po przebadaniu materiału okazało się, że zdarzenie miało miejsce, nie jak wcześniej przypuszczano, 16 października - czyli w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - lecz kilka dni wcześniej, w nocy z 12 na 13 października, ok. godz. 1.00.

Niestety, sprawców wciąż nie udało się zatrzymać. Jak poinformował sierż. sztab. Jędrzej Panglisz, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile analizują wszystkie informacje, jakie trafiają do nich w tej sprawie.

Funkcjonariusze zdecydowali się udostępnić wizerunki mężczyzn zarejestrowane w związku z przestępstwem przez kamery monitoringu miejskiego.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn lub mają wiedzę na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z pilską policją.

Informacje można przekazywać osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Pile przy ulicy Bydgoskiej 115 lub telefonicznie pod numerami: 67 353 15 60, 997 (tel. dyżurny), 519 064 652 (naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Sebastian Chabowski), 609 139 577 (oficer prasowy KPP w Pile podkom. Żaneta Kowalska).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama