Nowy numer 08/2020 Archiwum

Tragedia w escape roomie

W koszalińskim pokoju zagadek zginęło w pożarze pięć nastolatek. Koszalinianie są zszokowani, na miejsce zdarzenia przybywają rodziny ofiar.

Komenda Miejska Policji w Koszalinie 4 stycznia ok. godz. 17 otrzymała zgłoszenie, że w tzw. escape roomie (czyli zamkniętym pomieszczeniu, w którym odbywa się kilkuetapowa gra zespołowa) przy ul Piłsudskiego, doszło do pożaru. Niestety, wewnątrz znajdowali się uczestnicy gry. To pięć nastolatek, które poniosły śmierć oraz mężczyzna przebywający obecnie w koszalińskim szpitalu.

Z informacją o pożarze po służby miejskie zadzwoniła prawdopodobnie właścicielka lokalu. Pierwsza na miejsce przybyła straż pożarna. Po dogaszeniu ognia okazało się, że wewnątrz znajduje się pięć ciał.

Z pierwszych ustaleń wynika, że przyczyną zaprószenia ognia mogła być butla gazowa, to jednak - jak informuje podkomisarz Monika Kosiec, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, sprawa wymaga dalszego śledztwa.

Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia, obecne są jednostki straży pożarnej, pracują tam również specjaliści. Policja nie potwierdziła jeszcze tożsamości ofiar i ich dokładnego wieku. Czeka na ustalenie technika kryminalistyki.

Do rodzin ofiar, które zgłaszają się na miejsce tragedii, został skierowany psycholog.

Właścicielka obiektu jest obecna na miejscu wypadku i czeka na przesłuchanie. Wokół miejsca zdarzenia gromadzą się zszokowani koszalinianie.

- Będziemy dalej wyjaśniać, co było przyczyną pożaru, jak do niego doszło, co było przyczyną zaprószenia ognia i dlaczego tak się stało, że te osoby nie wydostały się i zostały wewnątrz tego budynku - poinformowała podkom. M. Kosiec.

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • Zbych
    06.01.2019 18:23
    Jak słyszę k kontrolach strażackich to robi mi się niedobrze od hipokryzji tego mechanizmu - jak była zgłaszana dana działalność to Panowie Strażacy podpisywali zezwolenie a teraz po wypadku zaczynają znajdować błędy w obiektach na które dawali certyfikat ?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama