Nowy numer 08/2024 Archiwum

Bp Edward Dajczak o tragedii w Koszalinie

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wyraził solidarność z rodzinami ofiar. Podjął też decyzję o odwołaniu Orszaku Trzech Króli w Koszalinie. - Ta niewyobrażalna tragedia nie pozwala nam na radosne świętowanie - powiedział.

Biskup Edward Dajczak zabrał głos w sprawie tragicznych wydarzeń w Koszalinie. Podajemy treść oficjalnego komunikatu:

"Głęboko poruszyła mnie wiadomość o tragicznym pożarze w koszalińskim "Escape roomie", w którym zginęło pięć młodych osób. Każda tragiczna śmierć jest niezwykle bolesna i trudno ująć w słowa to, co w takich momentach czuje serce. Chciałbym przekazać wyrazy mojej solidarności i bliskości duchowej z rodzinami ofiar. Jako pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zginam kolana przed Bogiem i proszę Go o miłosierdzie dla tych, którzy ponieśli śmierć oraz dla ich bliskich.

W związku z zaistniałą sytuacją podjąłem decyzję o odwołaniu zapowiadanego na 6 stycznia Orszaku Trzech Króli w Koszalinie. Ta niewyobrażalna tragedia nie pozwala nam na radosne świętowanie. Chcemy również i w taki sposób wyrazić naszą solidarność z tymi, którzy cierpią. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. 6 stycznia o godz. 12 w koszalińskiej katedrze będę sprawował Mszę św. w intencji ofiar i ich rodzin. Po Eucharystii przejdziemy na plac przed ratuszem na chwilę wspólnej modlitwy".

Bp Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy