Nowy numer 42/2020 Archiwum

Okno życia w Koszalinie czasowo zamknięte

Przerwa związana jest z gruntownym remontem Domu Samotnej Matki. Placówka nie będzie funkcjonowała do początku roku 2020. Modernizacji ulegnie również samo okno życia.

W prowadzonym przez Caritas Domu Samotnej Matki rozpoczęły się prace związane z rozbudową i modernizacją placówki. Dzięki temu dom będzie mógł przyjąć więcej matek i dzieci. Będzie też dostosowany do wymagań osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji. Wartość całego projektu Caritas szacuje na blisko 3 mln zł, z czego 1,8 mln pozyskała z funduszy unijnych w ramach RPO WZ 2014-2020. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Na czas remontu, czyli przez rok, nie będzie funkcjonowało okno życia, które zostało zainstalowane przy Domu Samotnej Matki. Jest to konieczne, ponieważ w czasie trwania prac w domu nikt nie będzie mieszkał.

Jak mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, były rozważane inne, tymczasowe lokalizacje okna, jednak żadna z nich nie spełniała odpowiednich kryteriów, np. dyskrecji. - Okno życia, żeby mogło dobrze funkcjonować, wymaga odpowiedniej logistyki. Dom Samotnej Matki to idealne miejsce. Jak tylko remont się zakończy, okno będzie dalej funkcjonowało - informuje ks. Tomasz.

Dzięki remontowi będzie ono zmodernizowanie. - Dotychczas było tak, że okno połączone było z pokojem, który wykorzystywany był do różnych innych aktywności. Po remoncie w Domu Samotnej Matki będzie oddzielne pomieszczenie dedykowane tylko oknu życia - zapowiada dyrektor Caritas.

Koszalińskie okno życia powstało w 2009 roku. Dotychczas pozostawiono w nim dwoje dzieci - w styczniu 2016 oraz w czerwcu 2018 roku.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej działają jeszcze dwa okna życia: przy klasztorze sióstr niepokalanek w Szczecinku oraz przy szpitalu w Słupsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama