GN 43/2020 Archiwum

Kurs budowania wspólnoty

Jak rozbudzone pragnienie „czego więcej” zamienić na trwałą, przynoszącą owoce wspólnotę, można dowiedzieć się od praktyków z małej wiejskiej grupy, która rozrosła się dziesięciokrotnie.

W koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Od 1 do 3 marca odbędą się warsztaty pomagające w budowaniu trwałych, stabilnych wspólnot życia chrześcijańskiego. 

To kurs dla wszystkich członków wspólnot i grup modlitewnych, którzy chcą pogłębienia życia wspólnotowego i ewangelicznego, aby posłuchać i wziąć udział w warsztatach o tym, jak budować wspólnoty gotowe do ewangelizacji.

Spotkanie w CEF poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z diecezji gliwickiej z Mariuszem Mycielskim, liderem wspólnoty "W Drodze", koordynatorem Odnowy w Duchu Świętym diecezji gliwickiej i członkiem Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Z pomocą braci i sióstr ze wspólnoty 15-osobową grupę wiejską, przebudował on na 150-osobową wspólnotę ewangelizującą.

- Jest mnóstwo małych grup, które powstają rozbudzone pragnieniem czegoś „więcej” i po jakimś czasie się zniechęcają. Albo ich liderzy stają bezradni i nie wiedzą, co jeszcze mogliby zrobić, bo wypruwali sobie żyły, a nic nie działa, tymczasem im kończą się już pomysły i baterie. Czekają na jakiś zwrot, który najczęściej sam się nie pojawi - mówił M. Mycielski.

O tym, co dzieje się na kursie budowania wspólnoty, pisaliśmy TUTAJ.

Zgłoszenia na kurs w Koszalinie należy przesyłać do 24.02.2019 r., przez lidera do koordynatora Odnowy w Duchu Świętym, Beaty Trzmielewskiej (mail: beatatwalcz@gmail.com, tel. 510 152 419). Szczegóły TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama