Nowy numer 44/2020 Archiwum

Uroczystość św. Józefa w słupskim sanktuarium

Mszy św. w sanktuarium św. Józefa Oblubieńca w Słupsku przewodniczył bp Edward Dajczak. Eucharystię koncelebrowali kapłani z obu słupskich dekanatów.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele działających przy sanktuarium grup: Bractwa św. Józefa, Honorowej Straży św. Józefa, Bractwa Adoracyjnego oraz Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. Obecni byli także Rycerze św. Jana Pawła II.

Uroczystość św. Józefa w słupskim sanktuarium   We Mszy św. uczestniczyli mieszkańcy miasta, w tym przedstawiciele różnych ruchów i stowarzyszeń. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Homilię wygłosił ks. Piotr Zieliński, dyrektor Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu. Prowadził on w sanktuarium rekolekcje przygotowujące do święta patronalnego.

Na zakończenie Mszy św. biskup zawierzył św. Józefowi miasto Słupsk, diecezję koszalińsko-kołobrzeską oraz trwający w niej synod.

Nawiązując do działalności utworzonego niedawno przy sanktuarium Bractwa Adoracyjnego, którego członkowie modlą się przed Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do soboty bez przerwy od godz. 7.30 do godz. 22, biskup powiedział:

- Jeżeli podczas synodu mamy rozeznawać zgodnie z wolą Bożą, to ta modlitwa musi trwać. Bez modlitwy, bez zgiętych kolan, możemy wymyślać tylko to, co nam się wydaje. W Nim natomiast możemy rozpoznawać prawdziwe drogi, tak jak św. Józef, który realizował wolę Bożą. Proszę was o tę modlitwę.

Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca w Słupsku bp Edward Dajczak erygował w roku 2015.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama