Nowy numer 24/2021 Archiwum

Sprawca dewastacji pomnika papieża zatrzymany

Jest nim 22-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego. Połamał krzyż, teraz usłyszy zarzuty.

Barwiccy policjanci nie mieli większych trudności z ustaleniem wandala, który w nocy z piątku na sobotę sprofanował pomnik św. Jana Pawła II. O zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ. Sprawca ukradł i zniszczył pastorał w kształcie krzyża, bo chciał sobie zrobić... kilka pamiątkowych zdjęć.

W jego ujęciu pomógł monitoring obejmujący plac przed kościołem.

- Zabezpieczony przez mundurowych monitoring miejski pozwolił na ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego czynu. Zatrzymany to mieszkaniec powiatu szczecineckiego, który z pomnika Jana Pawła II mieszczącego się na terenie parafii pw. św. Stefana w Barwicach oderwał pastorał z krzyżem. Sprawca wykonał z nim kilka zdjęć, a następnie uszkodzony wyrzucił w zarośla. Zgłaszający straty wycenił na kwotę ok. 500 zł. Mężczyzna nie był zaskoczony wizytą mundurowych w miejscu zamieszkania, a podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu - informuje mł. asp. Anna Matys z KPP Szczecinek.

Z uwagi na charakter czynu 22-latek usłyszał zarzut znieważenia pomnika, który powstał dla uczczenia osoby Jana Pawła II, czym obraził uczucia religijne innych osób. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Czytaj także: Barwice. Zniszczony pomnik papieża

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama