Nowy numer 15/2024 Archiwum

Odmień oblicze tej ziemi. Rekolekcje przed Zesłaniem Ducha

Koszalinianie przygotowują się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Pomagają im w tym rekolekcjonista o. Jose Maniparambil z Indii i św. Jan Paweł II.

Wypowiedziane 40 lat temu słowa modlitwy papieża są mottem trzydniowych rekolekcji, na które zaprosiła koszalińska parafia pw. Ducha Świętego.

- Podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski papież modlił się słowami: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”, po czym dodał: „tej ziemi”. Chcemy za nim wołać w intencji naszej ziemi, naszej parafii, miasta, wszystkich ludzi tu mieszkających, których być może brakuje w kościołach. W szczególny sposób chcemy się modlić o owoce Ducha Świętego dla tej ziemi - naszego miasta Koszalina, jaki i dla całej diecezji, naszych pasterzy, aby Duch Święty przemieniał oblicze tej ziemi i naszych serc - zaprasza ks. Piotr Kozłowski.

Nauki rekolekcyjne, które rozpoczęły się w czwartkowy wieczór prowadzi o. Jose Maniparambil.

- Zbliżamy się do Pięćdziesiątnicy, dlatego chciałbym jeszcze raz przyciągnąć waszą uwagę do pierwszej pielgrzymki Ojca świętego do Polski. Był rok 1979. Posługa jego poprzednika, Jana Pawła I, trwała tylko 33 dni. Przed nim papieżem był Paweł VI. Bardzo pragnął odwiedzić Polskę, modlił się o to. Ale rząd komunistyczny nie pozwolił na to. Co zrobił Bóg? Wybrał następnego papieża z Polski - rozpoczął swoje nauki rekolekcjonista z Indii.

Odniósł się również do słów modlitwy papieża z Placu Zbawiciela.

- Jak Bóg odpowiedział na tę modlitwę? Do roku 1969 r. trzy czwarte państw na ziemi było pod reżimem komunistycznym i nikt nie myślał, że jest jakikolwiek ratunek. W roku 1979 papież pomodlił się, tyle tysięcy ludzi dołączyło do niego i Duch zstąpił na tę ziemię dosłownie. My też teraz módlmy się intensywnie, tym bardziej, że Jan Paweł II jest już w niebie i zanosi nasze modlitwy przed tron Ojca niebieskiego - przekonywał o. Maniparambil.

Rekolekcje w kościele Ducha Świętego w Koszalinie potrwają do soboty. Program TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy