Nowy numer 24/2021 Archiwum

W Bursie im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku wciąż są wolne miejsca

Bursa prowadzi nabór na rok szkolny 2019/2020. Oferuje miejsca dla młodzieży chcącej uczyć się w szkołach średnich w Szczecinku.

Placówka prowadzona przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej istnieje już 25 lat. Powołał ją do istnienia bp Czesław Domin.

Na chętnych na kolejny rok szkolny wciąż czeka 6 wolnych miejsc.

- Naszą ofertą nie jest tylko dach nad głową i wyżywienie. Bursa to miejsce, w którym człowiek może rozwinąć skrzydła, przeżyć przygodę wchodzenia w dorosłe życie i nabywania dojrzałości. Pomagamy w budowaniu relacji, a także w odkrywaniu siebie, swoich pasji oraz duchowego wymiaru życia. Sprzyja temu kameralny charakter naszego domu, w którym mamy maksymalnie 25 miejsc - mówi ks. Zbigniew Woźniak, dyrektor placówki.

Chłopcy przebywają w bursie od poniedziałku do piątku. Na weekendy wracają do swoich domów. Ich życie toczy się według określonego planu. Mają czas na naukę, sport, zabawę oraz formację duchową. Uczestniczą w porannych i wieczornych modlitwach, rekolekcjach, a także biorą udział w spotkaniach wychowawczych. Opiekę nad nimi sprawują wychowawcy świeccy oraz kapłan.

Wychowawcy z bursy są też w stałym kontakcie ze szkołami, w których uczą się jej mieszkańcy. W razie problemów, np. powtarzających się nieobecności albo słabych ocen, natychmiast reagują.

Mieszkańcy bursy, jeśli ich rodziny spełniają określone kryteria dochodowe, nie muszą płacić za swój pobyt. Płacą dopiero wtedy, kiedy nie przykładają się do nauki, lub mają problemy z przestrzeganiem regulaminu.

Więcej informacji o warunkach rekrutacji wraz z formularzem zgłoszeniowym na stronie internetowej bursy.

Nasz materiał z okazji obchodów 25-lecia placówki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama