Nowy numer 42/2019 Archiwum

1400 km rowerem dla Nadii. Marzenie małżonków ze Szczecinka

Z okazji 40. rocznicy ślubu postanowili pomóc chorej Nadii. Jadą na charytatywny 1400-kilometrowy rajd. Akcję można wesprzeć, zapraszając ich na nocleg na trasie przejazdu.

Małżonkowie ze Szczecinka – Józefa i Józef – 1 sierpnia wyruszają w trasę rowerową pętlą przez północno-wschodnią Polskę. To sposób na świętowanie ich 40. rocznicy ślubu. Jubilatom zależało, żeby długi rajd był nie tylko wspólnym pokonaniem trudności i małżeńską przygodą, ale żeby płynęło z niego dobro. Dlatego zdecydowali: jedziemy dla Nadii.

Pani Józefa jest wolontariuszką w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej „Koniczynka” w Szczecinku prowadzonej przez Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom. Nawet na emeryturze jest w ciągłym ruchu, angażuje się w wiele projektów, jest ulubioną babcią podopiecznych świetlicy. Pomysł wyprawy rowerowej z mężem narodził się na jej samotnej, spontanicznie zaplanowanej eskapadzie do Poznania.

Małżonkowie jadą dla 11-letniej Nadii Michalskiej. Ta młodziutka mieszkanka Szczecinka choruje na nieuleczalną śmiertelną postać mukopolisacharydozy. Na ten tzw. syndrom Sanfilippo nie ma lekarstwa, można jedynie opóźnić postęp choroby.  Nadia i jej rodzice marzą o wyjeździe na turnus rehabilitacyjny do Zabajki. Pani Józefa i pan Józef chcą pomóc w realizacji tego marzenia. Zabierają w drogę ulotki z informacją o Nadii, zaś wszystkich, których spotkają po drodze, będą prosić o jej wsparcie.

Więcej informacji o akcji na profilu FB: 1400 km rowerem na 40 rocznicę ślubu - jedziemy dla NADII

Historię Nadii i jej choroby opisuje profil: https://www.facebook.com/NadiaMachalskaSzczecinekMps/


Małżonków – w ich charytatywnej wyprawie rowerowej można wesprzeć, udzielając noclegu lub innego wsparcia na trasie przejazdu. Osoby, które chciałby to uczynić, mogą zadzwonić pod nr 609 657 057.

Na następnej stronie podajemy trasę rajdu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL