Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
logoSvg

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 24/2026
    GN 24/2026 Dokument:(9760687,Chcesz pokoju, musisz protestować)
  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Nie, nie musisz. A chcesz? 29. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską

Nie, nie musisz. A chcesz? 29. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską przejdź do galerii

 
Z Koszalina na Górę Chełmską przybyło ok. 100 osób. Wśród nich wędrowali diecezjanie i goście z innych diecezji. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Pod hasłem: "Młodzi, trzeźwi i wolni" pielgrzymowało ok. 200 osób - trzeźwych alkoholików, osób współuzależnionych oraz tych, którzy chcą razem z nimi modlić się o trzeźwość. Towarzyszył im bp Krzysztof Włodarczyk.

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

|

3 sierpnia 2019 GOSC.PL

dodane 3 sierpnia 2019
aktualizacja 3 sierpnia 2019
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Główna, ok. 100-osobowa grupa wyruszyła na Górę Chełmską 3 sierpnia sprzed kościoła pw. Ducha Świętego. W pieszej wędrówce do sanktuarium Matki Bożej pielgrzymom towarzyszył bp Włodarczyk. Na szczycie podkoszalińskiej Krzyżanki dołączyli do nich pielgrzymi z innych miejscowości diecezji, a także spoza niej - z Wrocławia, Gorzowa.

Tu konferencję wygłosił ks. Henryk Grządko z gorzowskiego Apostolstwa Trzeźwości, zaangażowany w ruch społeczny "Ku Trzeźwości Narodu", któremu przewodzi bp Tadeusz Bronakowski.

Ksiądz Grządko przekonywał mieszkańców naszego regionu, by włączyli się w ten ruch oraz reprezentowali diecezję na planowanym na 20 września I Kongresie Trzeźwości Ziem Zachodnich Polski, gdzie będzie tworzony nowy model trzeźwości, włącznie ze zmianą prawa ograniczającego dostępność alkoholu. - Chcemy doprowadzić do przełomu w pracy trzeźwościowej - powiedział. - Celem naszych rozmów jest ograniczenie spożycia alkoholu. Mówimy prosto, językiem mobilizacji: ograniczyć spożycie. Koniec, kropka. Żebyśmy to osiągnęli, musimy umacniać nasze motywacje. Stawiać sprawę jasno: dlaczego to robię?

Kapłan położył nacisk na to, że to przede wszystkim Bóg chce człowieka i naród widzieć na drodze walki o trzeźwość i obronę wolności.

- Głównym powodem pijaństwa w Polsce jest chciwość finansjery światowej - mówił. Ukazując demoralizujący wpływ XX-wiecznych totalitaryzmów, które osłabiły siłę jednostki, a także Kościoła, dodał: - Trzeba się na nowo zorganizować. Także stąd, z tej pielgrzymki, musimy wyjść bardziej zorganizowani. Sprawa idzie o to, czy dalej pozwolimy na rozpijanie Polaków i przestaniemy istnieć, czy raczej rozpętamy walkę z bezczynnością, także bezczynnością rządzących - mówił, przeciwstawiając słowo "walka" rozmywającemu, według niego, sprawę słowu "trzeźwienie". - Nie będzie dobrej zmiany bez trzeźwości. Bronimy swojej niepodległości - dodał.

« ‹ 1 2 3 › »
XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską - cz. 2

Foto Gość DODANE 03.08.2019 AKTUALIZACJA 03.08.2019

XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską - cz. 2

​Mszę św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka poprzedziła konferencja trzeźwościowa. Wygłosił ją ks. Henryk Grządko z gorzowskiego Apostolstwa Trzeźwości.  
XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską - cz. 1

Foto Gość DODANE 03.08.2019 AKTUALIZACJA 03.08.2019

XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską - cz. 1

Pod hasłem: "Młodzi, trzeźwi i wolni" pielgrzymowało ok. 200 osób - trzeźwych alkoholików, osób współuzależnionych oraz tych, którzy chcą razem z nimi modlić się o trzeźwość. Towarzyszył im bp Krzysztof Włodarczyk.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • ABSTYNENCJA
  • OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA TRZEŹWOŚCI
  • PIELGRZYMKA TRZEŹWOŚCI NA GÓRĘ CHEŁMSKĄ

Polecane w subskrypcji

  • „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    • Polska
    „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    Przemysław Kucharczak
  • Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    • w ramach
    Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    Leszek Śliwa
  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X