Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie tylko bazylika. Kilka ważnych akcentów podczas uroczystości w Skrzatuszu

Tegoroczne uroczystości w Skrzatuszu mają wyjątkowo bogaty program. Obłóczyny, śluby zakonne i jubileusz - to wszystko wydarzy się 14 i 15 września.

Tegoroczne uroczystości w Skrzatuszu będą miały wyjątkowy charakter z kilku powodów.

Bazylika mniejsza

15 września w obecności prymasa Polski ogłoszona zostanie decyzja Watykanu o podniesieniu skrzatuskiej świątyni do rangi bazyliki mniejszej. - Jest to dla nas w tym roku szczytem świętowania. Proszę wszystkich, aby tak potraktowali te dni; aby zrezygnowali nawet z innych aktywności, żeby być w Skrzatuszu, stanąć razem i dziękować Bogu i Ojcu Świętemu za tak wyraźne naznaczenie tego miejsca - zachęca bp Edward Dajczak.

Akcenty powołaniowe

Nie jest tajemnicą, że diecezja od lat cierpi na brak powołań kapłańskich. Dlatego wrześniowe uroczystości będą czasem modlitwy za powołanych. Pojawią się także dwa ważne akcenty. 14 września podczas spotkania dla młodzieży odbędą się obłóczyny trzech alumnów koszalińskiego seminarium. - Chcemy w ten sposób wyjść do młodych ludzi i pokazać im, że powołanie jest drogą, która daje radość - mówi ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor WSD.

Z kolei 15 września czterech członków powstałego w ubiegłym roku przy Domu Miłosierdzia Bożego Zgromadzenia Braci Miłosiernego Pana złoży swoje pierwsze śluby. Zostanie też powołana żeńska gałąź tego zgromadzenia.

25 lat "Gościa Niedzielnego"

Koszalińska redakcja tygodnika powstała ćwierć wieku temu. Pierwszy numer lokalnej edycji ukazał się 6 lutego 1994 roku. Z okazji jubileuszu "Gość Niedzielny" będzie szczególnie obecny w Skrzatuszu. Z czytelnikami spotka się redaktor naczelny ks. Adam Pawlaszczyk. Każdy uczestnik uroczystości otrzyma drobną pamiątkę. Będzie też można kupić specjalne wydanie gazety z tekstem o Skrzatuszu w części ogólnopolskiej i okolicznościową okładką.

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama