Nowy numer 08/2020 Archiwum

Wirtualny port

To piąty projekt zrealizowany w technologii 3D przez uczniów kołobrzeskiego "Sienkiewicza". Dzięki młodym modelarzom można zobaczyć jak w XIX w. wyglądał kołobrzeski port i fortyfikacje.

Modele do makiety zostały narysowane w komputerze, a następnie wydrukowane na drukarkach 3D. Realizacja projektu czyli rysowanie modeli, drukowanie oraz przygotowanie do prac plastycznych, zajęło blisko rok. Na ostatnim etapie nad przedsięwzięciem pracowała międzynarodowa ekipa.

Przez tydzień w Zespole Szkół Nr 1 w Kołobrzegu odbywały się bowiem warsztaty artystyczne Art. Camp, w których uczestniczyli nauczyciele i uczniowie  z berlińskiego gimnazjum. 

- W wyniku warsztatów zorganizowanych przez Justynę Dziędziurę powstały dwa projekty. Pierwszy, mural, prowadziła Ewa Makedońska, a drugi, makietę, Elżbieta Polak - wyjaśnia Jacek Kawałek.

Informatyk z kołobrzeskiego liceum to także główny motor napędowy projektu Kołobrzeg 3D stawiającego sobie za cel przedstawienie historii miasta przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. O tym, czym jest projekt kołobrzeskich uczniów pisaliśmy w artykule Przeszłość z drukarki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama