Nowy numer 29/2021 Archiwum

Wirtualny port

To piąty projekt zrealizowany w technologii 3D przez uczniów kołobrzeskiego "Sienkiewicza". Dzięki młodym modelarzom można zobaczyć jak w XIX w. wyglądał kołobrzeski port i fortyfikacje.

Modele do makiety zostały narysowane w komputerze, a następnie wydrukowane na drukarkach 3D. Realizacja projektu czyli rysowanie modeli, drukowanie oraz przygotowanie do prac plastycznych, zajęło blisko rok. Na ostatnim etapie nad przedsięwzięciem pracowała międzynarodowa ekipa.

Przez tydzień w Zespole Szkół Nr 1 w Kołobrzegu odbywały się bowiem warsztaty artystyczne Art. Camp, w których uczestniczyli nauczyciele i uczniowie  z berlińskiego gimnazjum. 

- W wyniku warsztatów zorganizowanych przez Justynę Dziędziurę powstały dwa projekty. Pierwszy, mural, prowadziła Ewa Makedońska, a drugi, makietę, Elżbieta Polak - wyjaśnia Jacek Kawałek.

Informatyk z kołobrzeskiego liceum to także główny motor napędowy projektu Kołobrzeg 3D stawiającego sobie za cel przedstawienie historii miasta przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. O tym, czym jest projekt kołobrzeskich uczniów pisaliśmy w artykule Przeszłość z drukarki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama