Nowy numer 29/2021 Archiwum

Odmawiam Różaniec. Oddaję różańce w potrzebujące ręce

Ksiądz Marcin Gajowniczek, kapelan więzienia w Czarnem, rozdaje różańce osadzonym. Prosi też o modlitwę w ich intencji.

Dlaczego się modlę na różańcu? Korzystam ze wstawiennictwa Mamy. To jest naturalna postawa dziecka. Modlitwa różańcowa to najprostsza forma prośby, jaką kieruję ku niebu. Doświadczam większych i mniejszych łask wypływających z tej modlitwy.

Ale na niej też się wyciszam, szukam odpowiedzi. Zanurzam w Różańcu w swoje życie, myślę o problemach, o grzechach, o tym, co jest błogosławione. I zawsze proszę, aby Maryja prowadziła mnie do Jezusa. Bo przecież o to chodzi w tej modlitwie: wprowadzać swoją codzienność w życie Jezusa przez obecność Maryi.

Nie mam jednego, ulubionego różańca. Te, które mam w kieszeni, najczęściej rozdaję przy dowolnych okazjach. Rzadko jakiś różaniec zagrzeje miejsca w mojej kieszeni. Oddaje w potrzebujące ręce i szukam następnego.

Trzeci rok odkrywam obecność Różańca za kratami. I widzę, jak go tutaj potrzeba. Dlatego proszę moich znajomych i ich znajomych o różańce dla osadzonych. Od miesiąca w ramach akcji „Różaniec pod celą” do czarneńskiego Zakładu Karnego przychodzą paciorki z całej Polski. Zanoszę je do cel, rozdaję w kaplicy. W październiku modlimy się na nim wspólnie w więziennej kaplicy. Widzę, jak ta modlitwa jest dla nich ważna. Różańce wręczam też kiedy moi „parafianie” wychodzą na wolność.

Różaniec to mocna broń. Dlatego tak często jest wyśmiewany czy lekceważony, ponieważ Zły wie, że kiedy człowiek modli się na różańcu, to zło przegrywa. Wstawiennictwo Maryi jest wielkie. I każdy, myślę, kto raz doświadczył łaski modlitwy różańcowej, wie i czuje jej moc.

Wysłuchała Karolina Pawłowska

Zapraszamy do włączenia się w październikowy cykl poświęcony modlitwie różańcowej. Piszcie do nas i podzielcie się swoimi doświadczeniami z Różańcem.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama