Nowy numer 38/2021 Archiwum

Przyszykuj datek. Na gest dobrej woli czekają podopieczni hospicjów

W ich imieniu, jak co roku 1 listopada, na cmentarzach diecezji obecni będą wolontariusze. Będą zachęcali nawiedzających nekropolie do wsparcia domów hospicyjnych.

Większość zbiórek odbędzie się 1 listopada na głównych cmentarzach miast, w których funkcjonują placówki. Niemniej wrzucić datek do puszki będzie można także w innych miejscach, bo wiele miejscowości deklaruje wsparcie najbliższych sobie domów hospicyjnych.

Koszalin

1 listopada wolontariusze i przyjaciele Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie po raz 15. będą kwestować na rzecz koszalińskiej placówki paliatywnej.  W godz. 8-18 zostaną przeprowadzone zbiórki na cmentarzach w Koszalinie, Sianowie, Mielnie, Biesiekierzu, Białogardzie, Bobolicach i Polanowie.
Wolontariuszy i pracowników koszalińskiego Hospicjum będą wspierać samorządowcy, przedstawiciele miejskich spółek i służb, dziennikarze, uczniowie z gimnazjów i liceów.

Każdy kwestujący - a będzie ich ok. 400 - będzie posiadał identyfikator oraz upoważnienie do kwestowania wydane przez zarząd hospicjum. Znakiem rozpoznawczym wolontariuszy będzie żółta koszulka lub zielona kamizelka.

Szczecinek

1 listopada po raz 9. odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum im. Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku. Zbiórka odbędzie w godz. 9–16 przy pięciu bramach wejściowych na szczecinecki cmentarz komunalny: bramie przy siedzibie b. PKS, bramie na cmentarz wojenny, bramie głównej, bramie przy schodach, wejściu od strony nowego parkingu i bramie przy ulicy Słupskiej. Zbiórka odbędzie się także w Białym Borze.

Każdy kwestujący będzie posiadał puszkę oraz imienny identyfikator. Kwestującym towarzyszyć będą wolontariusze – uczniowie szkół średnich. Z puszkami stać będą posłowie, radni, włodarze miast, gmin i powiatów, a także szefowie jednostek samorządowych.

Kołobrzeg

Również o hospicjum stacjonarne w Kołobrzegu zadbają ludzie dobrej woli. 1 listopada na cmentarzu będą zbierane datki, które wspomogą funkcjonowanie placówki przy ul. Radomskiej.
Wolontariusze w charakterystycznych żółtych koszulkach będą kwestować na terenie kołobrzeskiego cmentarza w godzinach 9–16. Staną z puszkami opatrzonymi logo hospicjum również na cmentarzach w Gościnie, Siemyślu, Charzynie, Ustroniu Morskim oraz Rymaniu.

Słupsk

1 i 2 listopada na cmentarzach Słupska odbędzie się kwesta na rzecz hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Słupsku. W tym roku kwestować będzie ponad 800 wolontariuszy. Pieniądze uzyskane ze zbiórki zostaną wykorzystane na przebudowę hospicjum. Kwesta odbędzie się również w Ustce.

Darłowo

1 listopada na terenie cmentarzy: komunalnego przy kościele Św. Gertrudy i nowego przy ul. Chopina zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna. Środki pozyskane podczas kwesty przekazane zostaną na rzecz Domu Hospicyjno–Opiekuńczego Caritas im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie.

Zbiórkę poprowadzą m.in. władze powiatowe, lokalne, radni miejscy, młodzież, dyrektorzy i pracownicy jednostek samorządowych oraz hospicjum. Osoby biorące udział w akcji wyposażone będą w stosowne identyfikatory.

Także w Sławnie wolontariusze, uczniowie i ich rodziny staną na cmentarzu, by wesprzeć hospicjum w Darłowie. W Postominie uczynią to wolontariusze Caritas.

Piła

1-3 listopada Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej będzie kwestować na cmentarzach w Pile, Wałczu i Jastrowiu. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na wyposażenie już działającego Hospicjum Stacjonarnego przy ul. Królewskiej w Pile.

Do akcji włączą się przedstawiciele władz samorządowych, ludzie polityki, kultury i nauki, członkowie Towarzystwa i wolontariusze, młodzież i zwykli mieszkańcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama