GN 23/2021 Archiwum

Zmarł ks. kan. Józef Zwiefka - najstarszy wiekiem kapłan w diecezji

Ks. Józef Zwiefka zmarł 6 listopada przed godz. 18 w kołobrzeskim szpitalu. Miał 91 lat. W grudniu świętowałby 61 rocznicę święceń prezbiteratu.

Jak informuje ks. Piotr Zieliński, dyrektor Domu Księży Emerytów, ksiądz Zwiefka umarł zaopatrzony sakramentami w momencie, kiedy przy jego łóżku odmawiano pierwszą tajemnicę chwalebną Różańca - Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Ks. Józef Zwiefka został wyświęcony na prezbitera 20 grudnia 1958 roku przez bp. Wilhelma Plutę, dzisiaj już Sługę Bożego.

Nietypowa data święceń (przed Bożym Narodzeniem) związana była z planami władz komunistycznych powołania młodego diakona do wojska. Święcenia prezbiteratu udaremniły te zamiary. - Miał zostać żołnierzem Ludowego Wojska Polskiego, ale został żołnierzem Chrystusa - mówi ks. Piotr Zieliński, dyrektor DKE.

Zmarły kapłan od wielu lat był przykuty do łóżka i wózka inwalidzkiego. Nigdy nie zapomnieli o nim jego parafianie, o czym pisaliśmy w materiale o spotkaniu księży emerytów.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w dniu 6 listopada w Kołobrzegu ks. kan. Józefa Zwiefki będą miały następujący przebieg:

Sobota, 9 listopada:

  • 7.50 - przeniesienie trumny z ciałem do kościoła rektoralnego Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu
  • 8.00 - Jutrznia i modlitwy indywidualne
  • 10.30 - Różaniec
  • 11.00 - Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Zadarki
  • po Mszy św. procesja żałobna od ostatniej bramy kołobrzeskiego cmentarza (przy kościele pw. św. Wojciecha) i pochówek w grobowcu kapłanów.

Więcej informacji o zmarłym kapłanie na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama