Nowy numer 50/2019 Archiwum

Bp Cieślik: Kanonizacja łotra jest nadzieją dla każdego z nas

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata biskup senior przewodniczył Eucharystii w kołobrzeskiej bazylice.

W homilii hierarcha zwracał uwagę na odmienność Królestwa Bożego od wszelkich ziemskich zwierzchności.

- Przedziwne to królestwo ma tylko jedną bramę wejściową: krzyż. Na nim wisi sam Król – zaznaczał bp Paweł Cieślik.

Tym, który jako jedyny rozpoznał władcę wszechświata w Ukrzyżowanym był jeden ze współskazańców.

- Pod krzyż przyszli różni ludzie: jedni przystawali z daleka i patrzyli, wątpiący drwili, żołnierze bawiąc się swoją ofiarą - szydzili i podawali spragnionemu ocet. Wszyscy byli tak blisko, ale tylko jeden - dobry łotr - rozpoznał tajemnicę krzyża. Skruszonym sercem otworzył drzwi do królestwa nie z tego świata - mówił biskup.

Ta pierwsza kanonizacja to szansa i nadzieja dla każdego człowieka.

- Jeśli łotr, przez akt zawierzenia Jezusowi, otrzymał prawo wejścia do nieba, to jest to możliwe dla każdego, nawet największego grzesznika. Wszystko zależy od rozpoznania w Chrystusie prawdziwego Króla i pragnienia należenia do Jego królestwa. Wieczne losy człowieka ważą się do ostatniego momentu jego życia na ziemi - podkreślał biskup.

Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Bp Paweł Cieślik przewodniczył Mszy św., podczas której nowi członkowie KSM złożyli swoje przyrzeczenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama