Nowy numer 29/2021 Archiwum

Charytatywna płyta wytłoczona. Na dniach w sprzedaży.

Studenci z Akademii Pomorskiej wydali audiobooka z chrześcijańskimi bajkami w ramach projektu "Studenci dzieciom w Afryce".

Finalizuje się projekt charytatywny Duszpasterstwa Akademickiego w Słupsku. Jego celem jest wsparcie budowy szkoły w miejscowości Amakuriat w Kenii.

Siłami 40 studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku powstały audiobooki z bajkami o chrześcijańskim przesłaniu – w ramach konkursu napisali oni treść, skomponowali ścieżkę dźwiękową i użyczyli głosu bajkowym bohaterom. Płyta właśnie ujrzała światło dzienne i w ciągu najbliższych dni będzie dostępna w sprzedaży.

Nad pracą amatorów czuwali profesjonaliści w studio nagraniowym Radia Gdańsk. – Bez nich nie dalibyśmy rady. Cztery miesiące trwała sama praca nad prezentacją tekstu z Igorem Chmielnikiem, aktorem Nowego Teatru. Po wakacjach do studia weszli studenci muzyki – opowiada ks. Łukasz Bikun, duszpasterz akademicki w Słupsku. – Całość zmontował pan Jacek Puchalski.

Mimo różnych komplikacji, przesunięcia terminów realizacji poszczególnych etapów produkcyjnych charytatywnego audiobooka, duszpasterz akademicki określa pracę nad nim jako przyjemność. – Praca z profesjonalnym aktorem sprawiła, że studenci przekraczali samych siebie. Nawet ci, którzy mieli trudności ze swobodą wypowiadania się czy odegrania roli, dzięki jego prowadzeniu stanęli na wysokości zadania – ocenia ks. Bikun.

W ten sposób płyta staje się autentycznym darem studentów dla dzieci w Kenii. – Wszyscy, którzy brali udział w tym projekcie, naprawdę mieli poczucie, że dają swój głos, umiejętności muzyczne czy aktorskie ze względu na coś dobrego. Ten cel pomagał im pokonać stres, trudności czy w ogóle męczący tryb pracy, bo niektórzy musieli dodatkowo przyjechać w wakacje do studia, choćby po to by dograć dwa zdania – dodaje duszpasterz.

Pieniądze, które wpłyną na konto dzięki sprzedaży płyt-cegiełek przekazane zostaną na rzecz budowy szkoły w Amakuriat w Kenii. Słupscy studenci planują wybrać się tam jeszcze w tym roku, prawdopodobnie jesienią, toteż jest jeszcze sporo czasu, by zakupić płytę i wesprzeć akcję. Część kwoty Duszpasterstwo Akademickie zdobyło w listopadzie 2018 roku biorąc udział w programie TVP „The Wall. Wygraj marzenia”.

Audiobooki będzie można nabyć drogą pocztową lub pobrać w formie pliku MP3 ze strony studencidzieciom.pl, zbudowanej podczas poprzedniego projektu charytatywnego. W najbliższych dniach będzie gotowa również nowa strona internetowa informująca o projekcie. Więcej informacji na stronie facebookowej DA Słupsk.

Współorganizatorem projektu jest Akademia Pomorska. Patronuje mu honorowo bp diecezjalny Edward Dajczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama