Nowy numer 29/2021 Archiwum

Kolejne wskazania biskupa diecezjalnego w związku z zagrożeniem epidemicznym

Bp Edward Dajczak m.in. zawiesza spotkania i inicjatywy duszpasterskie skierowane do dzieci i młodzieży.

W komunikacie przesłanym do księży biskup pisze:

"Zgodnie z decyzjami władz państwowych o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie podjęte zostały decyzje o zawieszeniu spotkań i inicjatyw duszpasterskich skierowanych do dzieci i młodzieży".

"W związku z powyższym roztropność nakazuje odwołanie wszystkich bierzmowań, Wielkopostnych Czuwań Młodzieży, a także inicjatyw duszpasterskich podejmowanych w parafiach, które skierowane są do osób młodych. Zawieszenie aktywności duszpasterskiej skierowanej do młodego pokolenia wynika z decyzji o zamknięciu placówek oświatowych i będzie trwało do czasu podjęcia decyzji o powrocie uczniów do szkół".

"Kolejny raz przypominam, że wierni, w każdej sytuacji, a zwłaszcza w takiej, w której czują się zagrożeni zachorowaniem, mają możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę".

Biskup uczula też wszystkich wiernych na przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych jako na przejaw konkretnej miłości do bliźniego. Przypomina, że jeśli czują się chorzy, powinni pozostać w domach, a ich nieobecność na Mszy św. w takiej sytuacji nie jest grzechem.

Zobacz także: Rekolekcje szkolne przeniesione, pielgrzymka maturzystów odwołana, Modlitwą i postem - duchowa walka z epidemią

Wszystkim chorym i starszym, którzy są szczególnie narażeni na infekcję, biskup przypomina, że mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych:

Podajemy kanały, na których takie transmisje są dostępne:

Z DIECEZJI:

Telewizja:

  • Sanktuarium w Skrzatuszu - TV ASTA Piła – niedziela, 12.00.

Transmisje w Internecie:

  • Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie – www.dobremedia.org – niedziela, 11.00 i 20.00;
  • Sanktuarium św. Józefa w Słupsku – www.swjozefslupsk.pl – niedziela, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30. Transmisje odbywają się także codziennie zgodnie z harmonogramem Mszy św.

W POLSCE

  • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1 – niedziela, 7.00;
  • Bazylika św. Krzyża w Warszawie – Program 1 Polskiego Radia – niedziela, 9.00;
  • Różne miejsca – TVP Polonia – niedziela, 13.00;
  • Telewizja Trwam – niedziela, 9.30.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama