GN 14/2020 Archiwum

Na początek chleb. Wolontariat Kryzysowy w praktyce

Wolontariusze w Polanowie dostarczają zamkniętym w domach seniorom darmowy chleb, pytają, co jeszcze mogliby dla nich zrobić i dodają otuchy.

Ekipę tworzy 10 dorosłych wolontariuszy. To przede wszystkim nauczyciele miejscowego Zespołu Szkół. Z pomocą przyszła też miejscowa piekarnia. Na pierwsze wyjście przygotowała wolontariuszom 20 bochenków.

- To dar serca państwa Jabłońskich, nic za ten chleb nie płacimy. Przeciwnie, mamy zapewnienie, że jeśli będzie trzeba, to otrzymamy tego chleba więcej - cieszy się ks. Konrad Kochański, wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie, który koordynuje tą parafialną pomocą w czasie epidemii.

Inicjatywa ruszyła w ramach Wolontariatu Kryzysowego, do którego zachęca diecezjalna Caritas. 

Dzisiaj polanowscy wolontariusze zanieśli chleb seniorom po raz pierwszy. Kolejne bochenki dostarczą za tydzień.

- Dotarliśmy do osób, które mamy na naszej parafialnej liście chorych, czyli do tych parafian, do których przychodzimy zwykle z Panem Jezusem. W kolejną środę odwiedzimy także innych potrzebujących pomocy seniorów z Polanowa - mówi ks. Kochański i dodaje, że chleb to początek. – Dostarczając seniorom bochenki, wolontariusze pytali, co jeszcze mogliby zrobić, w jaki sposób pomóc. Może trzeba zrobić zakupy, może przynieść leki, wyprowadzić psa, albo po prostu dodać otuchy. Już widzimy, że jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc i będziemy się z nią docierać do potrzebujących – zapewnia duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama