Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pielgrzymkowy hymn dla dodania ducha

Ta piosenka swoją premierę miała mieć podczas tegorocznego pierwszego majowego weekendu. Pątnicy z Łubowa i Barwic śpiewaliby ją, wędrując w Pielgrzymce Promienistej na Górę Chełmską.

Plany pokrzyżowała epidemia, która nie pozwala fizycznie ruszyć w drogę. Jednak autorki pielgrzymiego hymnu postanowiły go oblikować w sieci.

- Nie wiedziałyśmy jeszcze, że Promienista będzie wędrować duchowo i pomyślałyśmy, że damy sygnał innym: nasza wspólnota pielgrzymkowa trwa, nawet jeśli epidemia zatrzymuje nas w domach - tłumaczy Julia Gąsienica z Łubowa.

Razem z koleżanką Mają Olejniczak stworzyły hymn dla dwóch wędrujących razem grup - z Łubowa i z Barwic. Kolejne wersy powstawały przez dobre pół roku. Jednak jako pierwsi nie zaśpiewali ich pielgrzymi, ale Maja i jej młodsza siostra Hania z gitarowym akompaniamentem Julii. Dla dodania ducha innym pielgrzymom nagranie opublikowały w sieci. Teraz zachęcają, by śpiewać hymn podczas duchowego wędrowania, które zaproponowały siostry z Góry Chełmskiej.

- Właśnie wracam z Mszy św. w Barwicach, która otwierałaby naszą pielgrzymkę. Normalnie od wczoraj byłabym już w drodze - mówi Julia, dla której byłoby to piąte wyjście na szlak wiodący do szensztackiego sanktuarium.

- Wracam, bo ta pielgrzymka to radość i energia, mimo trudu. Całe dnie spędzone na modlitwie. I wielu młodych ludzi, bo z roku na rok jest nas coraz więcej. A starsi pielgrzymi mówią, że czują się przy nas młodzi duchem - śmieje się pątniczka.

Dlatego planuje przeżyć najbliższe trzy dni zgodnie z programem zaproponowanym przez organizatorki wirtualnej Pielgrzymki Promienistej z nadzieją, że pielgrzymkowy hymn uda się wspólnie zaśpiewać na szlaku za rok.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama