Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

68 kilometrów dla parafii - biegiem lub na hulajnodze

"Wyzwanie z Kalinowskim" można podjąć w dowolnym terminie i w dowolny sposób. Udział w tej części pilskiego festynu parafialnego skontroluje specjalna aplikacja.

Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile inicjuje kolejne atrakcje pionierskiego festynu parafialnego, który odbywa się online.

Tym razem organizatorzy rzucają zainteresowanym wyzwanie sportowe: 68 kilometrów do pokonania. Dystans 68 km symbolicznie nawiązuje do kwoty 68 tys. zł potrzebnych na zakup drzwi do kościoła, co jest celem XIV Festynu Parafialnego.

Wydarzenie nie jest imprezą masową. Uczestnicy sami wyznaczają sobie miejsce i trasę. Mogą to uczynić w dowolnym terminie od 26 maja do 11 czerwca.

"Wyzwanie z Kalinowskim" może podjąć każdy bez względu na kondycję, bowiem sam decyduje również o tym, ile kilometrów dziennie pokona: wszystko od razu, czy rozłoży siły na kilka dni. Formy mogą być różne: bieg, chód, jazda rowerem lub hulajnogą, a nawet, jak dodają organizatorzy, można to zrobić tyłem, przodem czy też bokiem. Ważne, by wyczyn zarejestrowała jedna z aplikacji, sumująca pokonane kilometry.

Każdy, kto ukończy wezwanie zgodnie z regulaminem, będzie uczestniczył w losowaniu nagród głównych XIV Festynu Parafialnego. Uczestnictwo zakłada zakup cegiełki.

Więcej szczegółów na stronie parafialnej w zakładce "Aktywnie z Kalinowskim''.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy