Nowy numer 48/2020 Archiwum

Choć nie można wybrać się w drogę, można pielgrzymować

1 sierpnia wyruszy 38. Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. W drogę rzeczywiście wybiorą się trzej prezbiterzy i jeden biskup. Każdy może duchowo uczestniczyć w tej nietypowej wędrówce.

Choć wszyscy chętni tym razem nie mogą wybrać się w drogę, czterech pielgrzymów będzie przemierzało Polskę w imieniu diecezjan: dyrektor i pilot pielgrzymki, diecezjalny moderator Ruchu Światło–Życie, a także bp Krzysztof Włodarczyk.

Ks. Marcin Kościński, dyrektor pielgrzymki, w krótkim wideo wyjaśnia wszystkie szczegóły tegorocznego pielgrzymowania.

Zaproszenie na 38. Pieszą Pielgrzymkę Skrzatusz - Jasna Góra.
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

Od 1 do 13 sierpnia w wybranych kościołach będą się odbywały każdego wieczora spotkania pielgrzymów Złotej Grupy, według schematu:

KOSZALIN, katedra, pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (przewodnik: ks. Mateusz Chmielewski).

BIAŁOGARD, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (przewodnik: ks. Marcin Łazuka).

ZŁOCIENIEC,  kościół pw. Wniebowzięcia NMP (przewodnik: ks. Wiesław Hnatejko).

SZCZECINEK, kościół pw. Narodzenia NMP (przewodnik: ks. Dawid Andryszczak).

SŁUPSK, kościół pw. św. Jana Kantego (przewodnik: ks. Łukasz Bikun).

TRZCIANKA, kościół pw. św. Jana Chrzciciela (przewodnik: ks. Paweł Baran).

PIŁA, kościół pw. Bożego Miłosierdzia (przewodnik: ks. Rafał Dresler).

Materiały do Złotej Grupy można nabyć u przewodnika z rejonu. Przewodnik zbiera intencje w rejonie od Złotej Grupy i przekazuje idącym na Jasną Górę. Każdego dnia Msza św. w intencjach przesłanych drogą SMS 724 616 971.

Planowana jest transmisja wieczornego apelu z trasy przez "Dobre Media" i profil Pieszej Pielgrzymki na Facebooku: 2 sierpnia, 5 sierpnia, 10 sierpnia, 12 sierpnia, o godzinie 20.30.

Nasza redakcja jest patronem medialnym pielgrzymki. Również na naszej stronie oraz profilu na Facebooku będą pojawiały się obszerne relacje z tego wydarzenia.

PLAN PIELGRZYMKI:

  • 1 sierpnia - Skrzatusz, godz. 12 - Msza św. pod przewodnictwem biskupa rozpoczynająca czas pielgrzymki. We Mszy Świętej uczestniczą przewodnicy grup z pielgrzymami (zgodnie z obowiązującymi zasadami gromadzenia się). Po Mszy Świętej przedstawiciele diecezji (4 osoby) wyruszają na Jasną Górę.
  • 5 sierpnia - Gniezno, godz. 10.15 - Msza św. przy grobie św. Wojciecha, patrona diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
  • 13 sierpnia - Jasna Góra, godz. 11.30 - wejście do sanktuarium o godz. 8.30. Msza św. o godz. 11.30. Pielgrzymi docierają indywidualnie, nie ma wspólnego wejścia.

Warto przypomnieć, że pielgrzymi z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wędrowali pieszo ze Skrzatusza do Częstochowy już 37 razy. Stąd pomysł, aby na 40-lecie pielgrzymki wydać specjalny album, w którym znalazłyby się zdjęcia, wspomnienia, a także, na ile to możliwe, precyzyjne dane statystyczne. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama