Nowy numer 22/2023 Archiwum

Trudniej, ale lepiej? Piesza pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Na jasnogórskich błoniach 13 sierpnia rano zameldowało się 180 pielgrzymów, uczestników 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Przywitał ich bp Edward Dajczak.

Tematem przewodnim tegorocznej pielgrzymki, która odbywała się pod hasłem: "Wracamy do Pana", była Eucharystia. Przygotowanych wcześniej katechez na ten temat pielgrzymi słuchali w drodze w formie podcastów. Materiały te wciąż są dostępne na specjalnym kanale YouTube.

Do tematu nawiązywał także bp Edward Dajczak w przedostatnim dniu pielgrzymowania podczas homilii na tzw. Przeprośnej Górce.

- Jesteśmy do Mszy św. przyzwyczajeni, ale tak jak do wielu rzeczy, i do Eucharystii można przyzwyczaić się w sposób niedobry. Gdyby chrześcijanie starali się żyć Eucharystią, a nie tylko na niej być, świat byłby zupełnie inny. Jaka jest moja Eucharystia? - pytał biskup pielgrzymów.

- Akt konsekracji to modlitwa, a nie tylko powtórzenie słów Jezusa - mówił biskup, odnosząc się do słów przeistoczenia. - To jest pełne uczestnictwo w tym, co Pan uczynił w Wieczerniku - dodał pasterz diecezji, zwracając uwagę na to, że udział we Mszy św. wzywa wierzącego do gotowości do złożenia daru z siebie samego, na wzór Chrystusa.

- Wyjdź z pielgrzymki takim, by Eucharystia była centrum twojego życia. "Idźcie, ofiara spełniona", czyli ze świadomością, by wszystko w waszym życiu działo się na miarę Eucharystii - zakończył biskup.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast