Nowy numer 20/2024 Archiwum

Trudniej, ale lepiej? Piesza pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Na jasnogórskich błoniach 13 sierpnia rano zameldowało się 180 pielgrzymów, uczestników 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Przywitał ich bp Edward Dajczak.

Pielgrzymi dotarli do Częstochowy o wczesnych godzinach porannych. Podchodzili pod jasnogórskie błonia w dwóch grupach. Czekał na nich biskup diecezjalny Edward Dajczak.

Tak wyglądało wejście Grupy 1.

Zaraz za nią pod jasnogórski klasztor podchodziła Grupa 2.

Pielgrzymi tradycyjnie przez chwilę zaraz po przyjściu leżeli krzyżem, modląc się w ciszy.

Trudniej, ale lepiej? Piesza pielgrzymka dotarła na Jasną Górę   Leżenie krzyżem przed jasnogórskim sanktuarium. ks. Sebastian Przybyła

Następnie pielgrzymi udali się do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie bp Edward Dajczak poprowadził modlitwę.

Pielgrzymi rozpoczęli wędrówkę 1 sierpnia w Skrzatuszu. Ostatecznie na Jasną Górę 13 sierpnia doszło 180 osób. Przez całą pielgrzymkę przewinęło się ich 200 - niektórzy szli od początku przez kilka dni, inni doszli w trakcie. Opiekę duszpasterską sprawowało nad nimi 12 kapłanów oraz 2 kleryków. Biskup diecezjalny spotykał się z pielgrzymami 1 sierpnia w Skrzatuszu, 5 sierpnia w Gnieźnie, 12 sierpnia na tzw. Przeprośnej Górce oraz 13 sierpnia w Częstochowie. W tzw. Złotej Grupie, którą co roku tworzą pielgrzymi duchowi, uczestniczyło ok. 500 osób.

Na następnej stronie więcej o samej pielgrzymce i jej wyjątkowym charakterze w tym roku.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy