Nowy numer 39/2023 Archiwum

Z1 Jezus

Taką tablicę rejestracyjną otrzyma Mobilne Oratorium Uwielbienia. Sfinansują ją nie tylko pieniądze, ale też… dobre uczynki.

Kaplica na kołach, która już ruszyła na diecezjalne drogi i dróżki, na razie opatrzona jest standardową tablicą rejestracyjną. Zastąpi ją inna, spersonalizowana.

- Natychmiast odezwały się głosy: dlaczego tak ważny pojazd - dla nas katolików - nie ma dedykowanej tablicy rejestracyjnej? Tyle pojazdów ma własne tablice rejestracyjne z przeróżnymi nazwami i imionami! Czemu nie może być tablicy z najważniejszym dla nas imieniem Jezus? – tłumaczy ks. Rafał Jarosiewcz, szef Fundacji SMS z Nieba, która stworzyła oratorium.

Jak zauważa, nie chodzi tu tylko o samo uczczenie imienia Boga w taki sposób, ale „aby w tej tablicy znalazło się 1000 dobrych uczynków”!

- Chcielibyśmy, żeby do jednej wpłaconej na ten cel złotówki, ofiarodawca dokładał jeden dobry uczynek spełniony wobec bliźnich - mówi ks. Jarosiewicz.

Inicjatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że inicjatywa jest także maleńką kropelką miłości w wielkim oceanie rozpoczynającego się jubileuszu 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Przedsięwzięcie można wesprzeć finansowo i wziąć udział w pomnażaniu dobra za pomocą zbiórki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast