Nowy numer 47/2021 Archiwum

Przyszedł czas, by zainwestować w małżeństwo

Program "Na Miłość i Życie" pomaga w odbudowaniu relacji i jedności w małżeństwie.

Ośrodek programu "Na Miłość i Życie" w Koszalinie realizuje od września cykl sześciu wieczornych spotkań dla małżonków w formie wykładowo-warsztatowej, które pomagają w odbudowaniu relacji i jedności w małżeństwie. To dłuższa, bo 6-tygodniowa wersja projektu realizowanego wcześniej w diecezji w formie kilkudniowych rekolekcji lub dwóch sobotnich sesji.

W każdym z modeli podejmowane są te same kluczowe tematy. Sześciotygodniowy model, jak zauważa ks. Piotr Wieteska, diecezjalny duszpasterz rodzin, jest prawdopodobnie najefektywniejszy, bo daje parom możliwość pracy nad każdym z tematów dłużej, przez cały tydzień. – Ta forma jest spokojniejsza, jest sporo czasu na przedyskutowanie treści i zmierzenie się z nimi – mówi. – Można uniknąć części napięcia, które towarzyszy parom podczas intensywniejszej, np. weekendowej sesji.

Sesje odbywają się w kilku ośrodkach w diecezji: w Domu Pielgrzyma przy sanktuarium w Skrzatuszu, Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, domu oazy w Błotnicy koło Kołobrzegu. Bierze w nich udział 14 par małżeńskich. W innych formach program był podejmowany w parafiach Koszalina, Szczecinka; w planie są spotkania w Słupsku i Pile. Więcej informacji o sesjach na stronie fundacji Bogu Bliskie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama