Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Chcemy modlić się również tutaj

Chcemy modlić się również tutaj przejdź do galerii

Koszalinianie tłumnie wyszli na ulice miasta. Wśród katolików wyznających wiarę w Eucharystię było wiele rodzin z dziećmi.

 
Koszalinianie wyznawali swoją wiarę w Jezusa Chrystusa Eucharystycznego na ulicach swojego miasta. Katarzyna Matejek /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Koszalińskie obchody Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka sprawowaną 16 czerwca w katedrze (relację z homilii można przeczytać TUTAJ).

Przybyli tu głównie wierni tej parafii oraz sąsiedniej parafii pw. Podwyższenia Krzyża św., do której po zakończeniu Mszy św. ruszyła procesja. Obecne było także Wyższe Seminarium Duchowne, franciszkanie i siostry zakonne, grupy duszpasterstwa parafialnego. Procesję prowadziły feretrony i dzieci komunijne.

Dopisała nie tylko pogoda, ale też frekwencja. Na procesję przybyły tłumy koszalinian, w tym wiele rodzin z dziećmi. To według rodziców okazja wdrażania najmłodszego pokolenia w katolicką tradycję.

Kilkuletniego Bartka przyprowadził na procesję jego tata Zygmunt. Dorosły koszalinian uważa, że wyznawania wiary nie wolno wypychać z przestrzeni publicznej. – Bóg jest tam, gdzie jesteśmy, także tu, na ulicy, chcemy więc modlić się również tutaj – stwierdził. – Nie mamy się czego wstydzić, to przecież nasza tradycja i to od wieków. Przeciwnie, powinniśmy być dumni z naszej wiary, która niesie pokój.

Adam w tym roku dołączył do rodziców i brata, którzy mogą przyjmować Komunię św. Z dumą idzie w albie w procesji Bożego Ciała. – To było dla nas bardzo ważne wydarzenie, bo syn bardzo przeżywał, że może w pełni uczestniczyć we Mszy św. – mówi jego mama Aleksandra. Docenia fakt, że procesja jest dla dzieci komunijnych przedłużeniem i utrwaleniem bliskości z Jezusem obecnym w Eucharystii.

6-letni Mateusz po raz pierwszy uczestniczy w całej procesji. To jeden ze sposobów na przygotowanie chłopca do zbliżającej się Komunii św. – Mateusz coraz więcej rozumie z tego, kim jest Bóg, czym jest Kościół jako instytucja – opowiada jego mama Urszula. Jest niepocieszona, że przedszkole nie zapewnia formacji religijnej jej synowi, choćby na zasadzie dobrowolnych zajęć. Sama podejmuje wysiłek wdrażania Mateusza w praktyki religijne, wspólną modlitwę wieczorną. – Wiara jest bardzo ważna dla całej naszej rodziny.

« ‹ 1 › »
Procesja Bożego Ciała w Koszalinie

Foto Gość DODANE 16.06.2022

Procesja Bożego Ciała w Koszalinie

​16 czerwca ulicami miasta przeszła procesja Bożego Ciała.  
oceń artykuł Pobieranie..

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

|

GOSC.PL

publikacja 16.06.2022 14:54

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BOŻE CIAŁO 2022
  • EUCHARYSTIA
  • KOSZALIN
  • PROCESJA BOŻEGO CIAŁA

Polecane w subskrypcji

  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • Na pożegnanie papieża Franciszka i z modlitwą o pokój na świecie. Na Białych Morzach w Krakowie zabrzmiała Symfonia Miłosierdzia
    • Kościół
    • Magdalena Dobrzyniak
    Na pożegnanie papieża Franciszka i z modlitwą o pokój na świecie. Na Białych Morzach w Krakowie zabrzmiała Symfonia Miłosierdzia
  • Czy zdarzyło się, że decyzja kolegium kardynalskiego podjęta została pod przymusem? Burzliwa historia konklawe
    • Konklawe
    • Piotr Legutko
    Czy zdarzyło się, że decyzja kolegium kardynalskiego podjęta została pod przymusem? Burzliwa historia konklawe
  • Papież – człowiek Ewangelii
    • Agata Puścikowska / ks. Janusz Chyła
    Papież – człowiek Ewangelii
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X