Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ruszyły zapisy na "Przystań z Jezusem"

Dołącz do ekipy ewangelizatorów, którzy w lipcu ruszą głosić nad morzem Dobrą Nowinę fanom muzyki elektronicznej.

Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna zaplanowana jest od 18 do 23 lipca. Wyjście ewangelizatorów do uczestników odbywającego się w Kołobrzegu festiwalu muzyki elektronicznej poprzedzą trzydniowe rekolekcje w Błotnicy (18-20 lipca).

W ubiegłorocznym wydarzeniu wzięło udział około 50 ewangelizatorów z całej Polski. W tym roku organizatorzy „Przystani z Jezusem” są gotowi nawet podwoić tę liczbę.

- W naszych podsumowaniach po ubiegłorocznej akcji bardzo mocno wybrzmiewało: „Nie straćmy tego, co żeśmy zrozumieli,. Nie straćmy tego, co w nas dojrzało, żeby dawać miłość, ale to pomnóżmy” - przyznaje ks. Rafał Jarosiewicz, szef Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, która razem z Fundacją SMS z Nieba przygotowuje wydarzenie.

Na tegorocznej „Przystani z Jezusem” będą niespodzianki, pojawią się też dobrze znane: mobilny konfesjonał i mobilne oratorium, namiot miłosierdzia i przygotowywane Muzeum Najdłuższego Rachunku Telefonicznego, ale i tak niekonwencjonalne ewangelizacyjnie, choć doskonale sprawdzające się w praktyce, przenośne toalety i punkty ładowania telefonów komórkowych. Czas spędzony na „Przystani z Jezusem” to również czas służby bliźniemu.  

- Ci, którzy byli na ewangelizacji mówią, że wracają do swoich środowisk przemienieni, gotowi nieść miłość nawet do tych, o których już zapomnieli, że im również trzeba miłość przynieść - dodaje ks. Jarosiewicz.

Więcej informacji i harmonogram wydarzenia dostępne są na stronie „Przystani z Jezusem”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy