Nowy numer 08/2024 Archiwum

Odpowiedzialność nie musi być ciężarem

- Niech ten czas formacji będzie dla nas okazją do doceniania tego ogromnego skarbu, jakim jest Matka Boża nawiedzająca nasze domy, przenosząca to, co dzieje się tu, w świętym miejscu do naszych domów - mówił bp Zbigniew Zieliński do koordynatorów Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

Hierarcha przewodniczył Mszy św., która stanowiła centrum dorocznego spotkania osób odpowiedzialnych w parafiach za dzieło apostolatu.

- Rola nasza rozpoczyna się w przyjrzeniu się Chrystusowi, który nas posyła. To przejęcie się postawą Mistrza ma się przekładać najpierw na osobiste przeżycie posłania, a potem dzielenie się nim z tymi, za których Chrystus czyni nas odpowiedzialnymi - przekonywał uczestników dnia skupienia, zachęcając do nieunikania odpowiedzialności za przekazywanie wiary innym.

Biskup przestrzegał przed pokusą wylogowania się z odpowiedzialności za drugiego człowieka, przekonując, że odpowiedzialność za innych nie musi być ciężarem, jeśli uświadomimy sobie, że tym, co nas napełnia i napędza, jest osobista relacja z Panem Bogiem.

Jak zauważał, peregrynacja kapliczki wpisuje się w tęsknotę za szczególnymi przestrzeniami, które niestety zniknęły z większości domów.

Odwiedziny Maryi w domu to dobry sposób na to, by nie odseparować życia od wiary.

Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się wspólnot. W diecezji w krótkim czasie powstało około 600 kręgów skupiających po kilka rodzin. W dorocznym dniu skupienia wzięło udział 110 parafialnych koordynatorów dzieła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy