Odmawiam Różaniec. Wierzę, że ta modlitwa ma szczególną moc

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 07.10.2019 10:07

Agata Maliszewska, koszalińska katechetka: wierzę, że ta modlitwa ma szczególną moc, skoro sama Matka Boża prosiła o nią w Fatimie.

Odmawiam Różaniec. Wierzę, że ta modlitwa ma szczególną moc Agata Maliszewska nie tylko odmawia Różaniec, ale też propaguje to nabożeństwo wśród swoich uczniów. Katarzyna Matejek /Foto Gość

O swoim wieloletnim doświadczeniu modlitwy różańcowej opowiada Agata Maliszewska, katechetka w Szkole Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

W dzieciństwie, kiedy mieszkałam na wsi i moja mama w przez cały październik prowadziła codziennie w kościele nabożeństwa różańcowe, Różaniec kojarzył mi się właśnie z październikiem. Jednak dopiero w młodości, podczas 15–dniowych rekolekcji oazowych – kiedy każdy dzień był związany z inną tajemnicą Różańca – zrozumiałam tę modlitwę i związek Różańca z moim życiem.

Obecnie modlę się na Różańcu codziennie i jest to moja forma modlitwy wstawienniczej za innych ludzi. Każdą tajemnicę odmawiam w jakiejś konkretnej intencji. Trzy są stałe: jedna związana z adopcją duchową dziecka poczętego, druga w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, za które nikt się nie modli i trzecia w intencji bliskiego mi kapłana, którego kiedyś zaadoptowałam duchowo.

Pozostałe dwie odmawiam najczęściej w intencjach bieżących np. mojej rodziny, Wspólnoty Emmanuel, do której należę i moich uczniów. Modlę się też za ludzi, którzy proszą mnie o modlitwę lub inni proszą o nią w ich imieniu.

Wierzę, że ta modlitwa ma szczególną moc, skoro sama Matka Boża prosiła o nią w Fatimie.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

  •