Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
  • GN 39/2025
    GN 39/2025 Dokument:(9433147,Ludzkość na dnie)
  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Relikwie św. Jana Pawła II w Polanowie. Wjazd do miasta w eskorcie policji i straży pożarnej

Relikwie św. Jana Pawła II w Polanowie. Wjazd do miasta w eskorcie policji i straży pożarnej przejdź do galerii

Kawalkada trąbiących samochodów oraz eskorta policji i straży pożarnej na sygnale poprzedzała biskupa przywożącego do Polanowa relikwie św. Jana Pawła II.

 
Wjazd biskupa z relikwiami św. Jana Pawła II w eskorcie policji i straży pożarnej. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Relikwie św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego w Polanowie zostały wprowadzone w Niedzielę Miłosierdzia.

- To dla nas wyjątkowy dzień. Jan Paweł II przemierzał cały świat, głosząc Jezusa. Nie było możliwe, aby trafił do niewielkiego Polanowa. Jednak dzisiaj mamy to szczęście, że jest z nami. Chciałbym cię, Ojcze Święty, powitać, ponieważ głęboko wierzę w świętych obcowanie. Znakiem twojej obecności są te relikwie. Prosimy cię, abyś dalej troszczył się o nas. Czyniłeś to wtedy, kiedy pełniłeś swoją posługę pasterską, wspieraj nas dalej, kiedy wpatrujesz się w Boże oblicze w niebie - powiedział ks. Jacek Maszkowski, proboszcz, po wniesieniu relikwii do kościoła.

Relikwie z krwi świętego podarował wspólnocie kard. Stanisław Dziwisz. Odebrała je osobiście delegacja z parafii. Do Polanowa uroczyście wprowadził je bp Paweł Cieślik. Jego samochód wjeżdżający do miasta z relikwiarzem poprzedzała kawalkada kilkudziesięciu aut oraz eskorta policji i straży pożarnej.

Przyjazd relikwii św. Jana Pawła II do Polanowa
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

Po wniesieniu relikwii do kościoła biskup senior przewodniczył uroczystej Mszy św. W homilii przypomniał znaczenie prawdy o Bożym miłosierdziu.

Nawiązując do postaci św. Tomasza, który domagał się widzialnego znaku zmartwychwstania Jezusa, biskup powiedział: - Czyż nie jest on podobny do współczesnego człowieka, dla którego miarodajne jest to, czego można dotknąć i co można zobaczyć? Człowiek, jak Tomasz, nie przyjmuje twierdzeń, których nie umie empirycznie sprawdzić. Jezus, znając słabość człowieka, jego pragnienie zobaczenia i niemal fizycznego dotknięcia, wychodzi temu pragnieniu naprzeciw. Mówi do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce...".

Biskup podkreślił, że Jezus poprzez swoje rany, które pozwolił Tomaszowi zobaczyć, stał się obrazem Bożej miłości i miłosierdzia. Do tego samego wzywa dziś każdego chrześcijanina, który zobowiązany jest poprzez widoczne, konkretne, dotykalne miłosierdzie ukazywać światu miłosiernego Boga.

« ‹ 1 2 › »
Relikwie św. Jana Pawła II w Polanowie

Foto Gość DODANE 28.04.2019

Relikwie św. Jana Pawła II w Polanowie

Relikwie uroczyście przywieziono do miasta i wniesiono do kościoła parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia.​  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

|

GOSC.PL

publikacja 28.04.2019 17:13

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP PAWEŁ CIEŚLIK
  • POLANÓW
  • RELIKWIE
  • ŚW. JAN PAWEŁ II

Polecane w subskrypcji

  • Jan Paweł II – mój prorok nadziei
    • Paulina Guzik
    Jan Paweł II – mój prorok nadziei
  • Dumni z „długu”. Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia otrzymali nie tylko pieniądze
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Dumni z „długu”. Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia otrzymali nie tylko pieniądze
  • Różańcowa Szkoła Maryi: Bóg wie, co ma robić
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Różańcowa Szkoła Maryi: Bóg wie, co ma robić
  • Świętość Jana XXIII była konsekwencją jego bezwzględnego posłuszeństwa Duchowi Świętemu
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Świętość Jana XXIII była konsekwencją jego bezwzględnego posłuszeństwa Duchowi Świętemu
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X