Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → I łatwiej, i trudniej. Ewangelizacja Nadmorska w trasie

I łatwiej, i trudniej. Ewangelizacja Nadmorska w trasie przejdź do galerii

Pochmurna pogoda nie skłania do plażowania, toteż na deptaku w Ustroniu Morskim tłumy. Nad nimi powiewa flaga "Jezus daje życie".

 
Wczasowicze przyglądali się niesionemu ulicami obrazowi Jezusa Miłosiernego; na miejscach postoju, zachęcani, podchodzili do płótna, dotykali wizerunku dłonią, modlili się. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Młodym misjonarzom towarzyszą seniorzy. Niewielu, ale wystarczy, by wesprzeć ich doświadczeniem, bardziej codziennym, życiowym, które podpowiada, że zrobienie komuś kanapki, uśmiech, łagodność pomaga zintegrować ekipę przeżywającą 10 ekstremalnych dni. – Przed zeszłoroczną ewangelizacją myślałam, że dla seniorów nie ma miejsca w młodej ekipie. Teraz myślę inaczej – mówi Anna Słota z grupy Odnowy w Duchu Świętym działającej przy koszalińskiej katedrze. Przekonuje, że siwowłosy ewangelizator równie dobrze nadaje się do tego, by modlić się za innych, wręczać ulotki, medaliki. – To moje piękne zajęcie na plaży: biegam między kocami, odnajduję ludzi, którzy na twarzy mają wypisany smutek czy złość, proponuję przyjęcie medalika Matki Bożej. Jeśli nie chcą, błogosławię ich w duchu.

Zresztą nawet ci początkowo odmawiający łamią się, gdy widzą kapłana błogosławiącego niektórych indywidualnie. Podchodzą, chcą, by położył im ręce na głowie, modlił się konkretnie za nich do Boga. Wielu – jak panią Agnieszkę – sprowadza do tych rąk życiowy dramat, np. poważna choroba.

Obrazu Jezusa Miłosiernego dotykają pan Darek z Nowej Soli, jego żona i syn. – Ta akcja mnie wzruszyła. Kościół katolicki pięknie poszerza swoją działalność. Ci ludzie realizują to, co głosi wasz biskup Edward Dajczak. Trzeba szukać sposobów, by siać Ewangelię. Nie wdzierać się na siłę, ale właśnie tak jak tu: iść ze słowami, że Jezus jest Królem, że to dzięki Niemu świeci słońce, że dzięki Niemu wstajemy co rano, że dzięki Niemu żyjemy – mówi wczasowicz. Jak przyznaje – i jemu zdarza się mówić o Bogu innym, także na wakacjach. – Sercem wyczuwam chwile, kiedy mogę się w ten sposób odezwać, nawet do nieznajomych.

I łatwiej, i trudniej. Ewangelizacja Nadmorska w trasie   Wśród barwnych nadmorskich stoisk ekipa głosząca Ewangelię budziła zainteresowanie. Ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość
« ‹ 1 2 3 4 › »
Ewangelizacja Nadmorska 2019

Foto Gość DODANE 23.07.2019 AKTUALIZACJA 23.07.2019

Ewangelizacja Nadmorska 2019

​Akcja trwa od 19 do 28 lipca. W galerii zdjęcia grupy ewangelizującej 23 lipca w Ustroniu Morskim.  
oceń artykuł Pobieranie..

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

|

GOSC.PL

publikacja 23.07.2019 18:11

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DOM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
  • EWANGELIZACJA NADMORSKA

Polecane w subskrypcji

  • Przyjaciel wszystkich świętych
    • Kościół
    • Jarosław Dudała
    Przyjaciel wszystkich świętych
  • Groby świętych i ich relikwie przyciągają pokolenia wierzących. Od wieków notuje się liczne cuda
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Groby świętych i ich relikwie przyciągają pokolenia wierzących. Od wieków notuje się liczne cuda
  • Uroczystość Wszystkich Świętych. Tu wklej swoją fotografię!
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Uroczystość Wszystkich Świętych. Tu wklej swoją fotografię!
  • Par żyjących w nieformalnych związkach jest coraz więcej. Jak powinno podejść do tego państwo i prawo?
    • Polska
    • Andrzej Grajewski
    Par żyjących w nieformalnych związkach jest coraz więcej. Jak powinno podejść do tego państwo i prawo?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X