Nowy numer 29/2019 Archiwum

W jedności z Majdanem

Od wtorkowego wieczoru w cerkwiach greckokatolickich działających na terenie rzymskokatolickiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wierni modlą się za Ukrainę.

W jedności z Majdanem   Cerkiew greckokatolicka pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Koszalinie ks. Wojciech Parfianowicz /GN Nabożeństwa odprawione we wtorek w nocy i w środę w różnych godzinach m.in. w Białym Borze, Wałczu i w Koszalinie były odpowiedzią na apel biskupów greckokatolickich w Polsce.

Późnym wieczorem 18 lutego abp Jan Martyniak, bp Włodzimierz Juszczak oraz bp Eugeniusz Popowicz zwrócili się do wiernych Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Polsce o modlitwę w intencji pokoju, zgody i zaprzestania walk na Ukrainie.

Wezwali do modlitewnego czuwania za Ukrainę i jej przyszłość. Wezwali także do modlitwy za zmarłych, którzy zginęli  w czasie walk na Placu Niepodległości w Kijowie.

Natomiast zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk w odezwie do wiernych wezwał do postu, modlitwy i solidarności z ofiarami.

Zauważył, że nad Ukrainą zawisła groźba bratobójczych walk. Potępił przemoc, bezwzględność i nieprzestrzeganie praw człowieka i woli narodu. Zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie rozlewu krwi.

- U nas w Wałczu modliliśmy się w środę rano o godz. 10.00. Odprawiliśmy Liturgię w intencji zmarłych na Majdanie, a także prosząc Boga o jedność na Ukrainie, aby nie doszło do podziału kraju - relacjonuje ks. Arkadiusz Trochanowski, proboszcz greckokatolicki z Wałcza.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL