Nowy numer 50/2018 Archiwum

Uczą się wierzyć

W koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbyła się kolejna sesja "Szkoły Maryi".

Pełna nazwa wspólnoty to Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Nie jest to konkretny ruch, jak Odnowa w Duchu Świętym czy Ruch Światło-Życie. Szkoła jest propozycją formacji chrześcijańskiej, z której mogą skorzystać zarówno osoby należące do ruchów, jak i ci, którzy chcą po prostu pogłębić swoją wiarę.

Formacja w Szkole opiera się na 6-letnim cyklu. Każdego roku odbywają się 4 tury spotkań: weekendowe sesje jesienna, zimowa i wiosenna oraz 10-dniowa sesja letnia. W zakończonej w niedzielę 6 kwietnia wiosennej sesji w koszalińskim CEF wzięło udział ponad 40 osób.

Szkoła działa już w kilku krajach Europy. W Polsce istnieje 16 jej oddziałów, w tym jeden w Koszalinie, przy parafii pw. św. Kazimierza. W jesiennej sesji, która zaplanowana jest na wrzesień, weźmie udział założyciel Szkoły o. Piotr Kurkiewicz, kapucyn.

O Szkole Maryi pisaliśmy już TUTAJ i TUTAJ. Zapraszamy też na oficjalną stronę internetową Szkoły: www.szkolazycia.info.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy