GN 42/2019 Archiwum

Przemienić impulsy w stałą formację

Uczestnicy X Diecezjalnego Kongres Ruchów i Stowarzyszeń wysłuchali katechezy na temat wspólnoty Kościoła, którą wygłosił ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor WSD w Koszalinie.

Na początku ks. Wójtowicz nawiązał do miejsca, w którym odbywa się jubileuszowy kongres. Wskazał na 3 rodzaje zaślubin, związanych z Kołobrzegiem: po pierwsze u początków chrześcijaństwa na Pomorzu Kołobrzeg stał się miejscem zaślubin tej ziemi z Kościołem. Po drugie tu dokonały się po II wojnie światowej zaślubiny Polski z morzem. Po trzecie zaś - ze względu na święcenia bp Włodarczyka, na którego dłoni spocznie biskupi pierścień - Kołobrzeg znów stanie się miejscem zaślubin z Kościołem.

Ks. Wójtowicz wyraził nadzieję, że słuchający go przedstawiciele ruchów i wspólnot przyjmą dwa dni kołobrzeskiego świętowania właśnie za swój czas zaślubin z naszym lokalnym Kościołem koszalińsko-kołobrzeskim. - Nawet, jeśli mówimy, że kochamy Kościół, nasza strategia miłości jest inna. Chodzimy raczej na okazyjne randki, flirtujemy, a potrzeba prawdziwej, wiernej miłości - powiedział. - Potrzeba zmiany myślenia: byśmy nie flirtowali i nie randkowali z Kościołem, ale żebyśmy mu byli wierni codzienną miłością.

Dalej tłumaczył, co złego jest we flircie. - Wydaje się, że zbyt wielu z nas, słysząc słowa wezwania, zaczyna się wymawiać. A to, żem niegodny, że nie mam czasu, kompetencji, nie kończyłem studiów. Zbyt często wymawiamy sie w Kościele. To dlatego tylko flirtujemy, a nie kochamy.

- Brakuje nam żywej wiary w słowo Boże. A przecież ono mówi, że nie trzeba mieć studiów, tylko trzeba wierzyć i miłować. Jeśli jest wiara i miłość, dzieją się cuda.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama