Pątnicy z diecezji zameldowali się pod jasnogórskim klasztorem po godz. 9.
Ponad 400 pielgrzymów w 8 grupach rozpoczęło wędrowanie 1 sierpnia w Skrzatuszu. Mszy św. przewodniczył tam bp Krzysztof Włodarczyk.
Na półmetku pielgrzymki z pątnikami spotkał się w Gnieźnie bp Edward Dajczak.
W tym roku 6 sierpnia w Ostrowie Kościelnym k. Słupcy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Małżonkowie, którzy upatrują początek swojej miłości na pielgrzymce, odnowili przyrzeczenia małżeńskie.
Ostatecznie na Jasną Górę weszło ponad 450 osób. Najmłodszym pielgrzymem w tym roku był 7-miesięczny Franek Gaweł z Piły. Najstarszym - Jan Moczarski, 75-latek ze Złocieńca.
Częstochowa, 13 sierpnia: wejście pielgrzymki
Joanna Osiadacz-Mroczko
Patronat medialny nad pielgrzymką sprawował m.in. Gość Niedzielny.
Niebawem obszerna galeria zdjęć z wejścia pielgrzymki!!!
Nasze materiały z tegorocznej pielgrzymki:
- Nigdy nie jest za późno
- Spotkali się w drodze
- Pielgrzymka na półmetku
- Bejbi pielgrzym
- 33 lata na skrzyżowaniu
- Pielgrzymkowe prymicje... i nie tylko
- Ruszyli w drogę
Częstochowa, 13 sierpnia: wejście pielgrzymki
Joanna Osiadacz-Mroczko









