Odeszli w roku 2022

Przypominamy osoby związane z życiem Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego, które zmarły w mijającym roku. Są wśród nich m.in. katecheci, doradcy życia rodzinnego, dziennikarze, kapłani.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

Eleonora Oślicka, l. 81

Zmarła 14 lutego w Pile. Była doradczynią życia rodzinnego, pasjonatką i obrończynią życia oraz założycielką Szkoły Rodzenia w Pile. Została pochowana w Pile.

Leokadia Otczyk

Zmarła 15 lutego w Koszalinie. Była doradczynią życia rodzinnego oraz franciszkańską tercjarką. Została pochowana w Koszalinie.

ks. Eugeniusz Matysiak, l. 79

Zmarł 1 marca w kołobrzeskim hospicjum. Przez ponad 20 lat był proboszczem w Rzeczycy. Tam też został pochowany.

Anna Twarowska, l. 51

Zmarła 20 marca w Trzciance. Była katechetką w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim. Tam też została pochowana.

Prof. Andrzej Cwojdziński, l. 94

Zmarł 23 marca w Koszalinie. Był kompozytorem, pedagogiem, pierwszym dyrektorem Filharmonii Koszalińskiej, żarliwym katolikiem zaangażowanym w życie Kościoła, Honorowym Obywatelem Koszalina. Przez lata wykładał także w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Koszalinie.

ks. Tadeusz Cyris, l. 89

Zmarł 31 marca w szpitalu w Sławnie. Przez wiele lat był proboszczem w Grzmiącej. Tam też został pochowany.

Jadwiga Grobelna, ponad 80 l.

Zmarła 10 kwietnia w Koszalinie. Była artystką, nauczycielką, działaczką społeczną m.in. w ramach Klubu Inteligencji Katolickiej. Związana z Koszalinem od końca lat 50. XX wieku. Była nominowana do Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża. Została pochowana w Łodzi.

dr Eugeniusz Wiązowski, l. 66

Zmarł 19 maja. Był publicystą, badaczem historii regionalnej, działaczem społecznym, a także katechetą. Został pochowany w Kobylnicy, gdzie żył i działał.

Natalia Senator, l. 22

Zmarła 23 maja w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, który miał miejsce kilka miesięcy wcześniej. Była animatorką Ruchu Światło-Życie, wolontariuszką, uczestniczką Duszpasterstwa Akademickiego w Koszalinie. Została pochowana w swojej rodzinnej parafii w Tucznie.

ks. Stanisław Styrna SDB, l. 89

Zmarł 5 sierpnia w Szczecinie. Był wieloletnim wykładowcą seminarium salezjańskiego w Lądzie. W latach 80. XX w. był proboszczem parafii pw. Świętej Rodziny w Pile i kapelanem pilskiej opozycji. Został Honorowym Obywatelem Piły. Spoczął na cmentarzu centralnym w Szczecinie.

ks. Piotr Szumny SDB, l. 54

Zmarł 17 sierpnia. Był salezjaninem pochodzącym z Piły. Pracował jako misjonarz w Afryce i Ameryce Południowej. Przez pewien czas posługiwał także w Czaplinku. Został pochowany w Pile.

Ewa Marczak, l. 41

Zmarła 30 sierpnia po walce z chorobą. Była dziennikarką koszalińskich mediów "Tygodnika Miasto" i "Telewizji Max". Zajmowała się m.in. tematyką religijną. Informowała o życiu diecezji. Była zaangażowana społecznie. Po jej śmierci ujawniono, że przez lata pracowała jako cicha wolontariuszka Caritas. Została pochowana w Koszalinie.

ks. Kazimierz Michalak, l. 87

Zmarł 21 września w Tucholi. Był wieloletnim proboszczem w Mielęcinie, budowniczym kościoła parafialnego i filialnego. Został pochowany w Mielęcinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..