• facebook
 • rss
 • Hołownia: Po co nam Kościół?

  Karolina Pawłowska

  dodane 06.09.2013 15:23

  Z Szymonem Hołownią, znanym dziennikarzem, publicystą i autorem książek o tematyce religijnej, spotkali się młodzi słupszczanie.

  Mimo choroby, która uniemożliwiła przedpołudniowe spotkanie z koszalińskimi uczniami, i blisko godzinnego spóźnienia gość diecezjalnej ewangelizacji zaprezentował się w Słupsku w znakomitej formie.

  Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 3 starali się wspólnie z Szymonem Hołownią znaleźć odpowiedź na pytanie: „Po co Kościół?”. Pod takim hasłem bowiem odbywało się spotkanie, zorganizowane w ramach projektu ewangelizacyjnego „Miasto dla Jezusa”.

  - Po co Kościół? Żeby ludziom się lepiej żyło, szczęśliwiej. Bóg jest relacją trzech Osób, więc człowiek nie może żyć inaczej niż w relacji. Gdyby był sam, wykończyłby się. Odkrywasz się w zderzeniu z drugim człowiekiem. Swoją wiarę odkrywasz również w drugim człowieku. Nie da się zbawić w pojedynkę. Razem musimy iść, razem musimy się umacniać, razem dostaliśmy Ducha Świętego - odpowiadał na tytułowe pytanie.

  Szymon Hołownia był gościem w II LO w Słupsku   Szymon Hołownia był gościem w II LO w Słupsku Karolina Pawłowska /GN - Bycie w Kościele zwyczajnie się opłaca. Żyjesz we wspólnocie i widzisz, że twój świat się zmienia. Zupełnie inaczej widzisz ludzi, inaczej wchodzisz w relacje. Łatwiej się żyje, chociaż sytuacje bywają trudniejsze: kiedy ma się głupiego proboszcza, kiedy ma się upierdliwych sąsiadów w kościelnych ławkach, którzy nastawiają na cały głos wiadomą rozgłośnię, a chętnie utopiliby cię w łyżce wody. Ale uświadom sobie, że ty też jesteś dla niektórych upierdliwym wrzodem - argumentował.

  Z emocjami dzielił się irytacją na sposób dzisiejszego rozmawiania o Kościele. - Przed spotkaniem z wami jeden z dziennikarzy zadał mi trzy pytania: o skandal na Dominikanie, w który jest zamieszany arcybiskup, o o. Rydzyka i czy Hołownia jest celebrytą. Jak mam to skomentować? Niech prokurator i psychoterapeuta arcybiskupa komentuje. To pytanie - to ma jeszcze założenie: teraz przeproś, bo jesteś w tym Kościele.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół