• facebook
 • rss
 • Ewangelizacyjny tramwaj już jedzie

  Karolina Pawłowska

  dodane 09.09.2013 13:32

  W centrum Słupska, tuż przy kościele Mariackim trwa uliczna akcja ewangelizacyjna.

  Od godz. 10 ewangelizatorzy ze słupskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz duszpasterze czekają na mieszkańców miasta. Rozdają ulotki i zapraszają do skorzystania z możliwości rozmowy i wspólnej modlitwy.

  Do zabytkowego tramwaju może zajrzeć każdy, kto chce porozmawiać o swoim życiu duchowym, dowiedzieć się czegoś o działających w mieście wspólnotach lub ma pytanie do egzorcysty. Warto przynieść tutaj także swoje intencje i dołączyć je do wspólnotowej modlitwy.

  - To świetny pomysł! Trafiłam tu przypadkiem i postanowiłam skorzystać. Nie wiem, czy odważyłabym się sama przyjść do kościoła i prosić księdza o rozmowę, brakuje mi śmiałości, ale tutaj chyba jakoś łatwiej - chwali pani Grażyna, która do tramwaju trafiła w drodze na zakupy. 

  Jak wyjaśnia ks. Dariusz Rataj, szef słupskiej SNE im. św. Krzysztofa, a zarazem koordynator słupskich działań związanych z projektem "Miasto dla Jezusa", tramwaj ma być przystankiem, przy którym każdy znajdzie temat, a przede wszystkim czas na rozmowę o Panu Bogu.

  - Myślę, że to, co się teraz dzieje w Słupsku, jest niezmiernie potrzebne temu miastu. Nie tylko tym, którzy sami nie trafią do kościoła, ale także tym, ochrzczonym, przychodzącym na Msze św., ale wciąż bojącym się w pełni zaufać Jezusowi lub dawać o nim świadectwo swoim życiem - mówi ks. Zbigniew Krawczyk, proboszcz parafii Marackiej i dziekan dekanatu Słupsk Wschód. 

  W wagoniku można się spotkać z ks. Antonim Zielińskim, diecezjalnym egzorcystą. Już przed południem oczekiwała na nią spora kolejka chętnych do rozmowy. 

  - Ludzie przychodzą w różnych sprawach. Proszą o modlitwę nad sobą i nad swoją rodziną. Bardzo wiele osób trapionych jest przez lęki i obawy. Nie wszystko z pewnością da się "załatwić" w tramwaju, ale to dla niektórych z nich pierwszy kontakt. Potem możemy się zastanawiać, jak dalej działać - wyjaśnia ks. Antoni. 

  Do ewangelizacyjnego tramwaju można wsiąść dzisiaj do godz. 18.

  Na godz. 15 organizatorzy zapraszają do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencjach miasta i jego mieszkańców, zaś między 17 a 18 będą razem przyzywać Ducha Świętego. 

  Akcja w tramwaju będzie kontynuowana również jutro w godz. 10-18.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół