• facebook
 • rss
 • Tunele Ducha Świętego

  Justyna Liptak

  dodane 11.09.2013 14:05

  W trakcie przedpołudniowego spotkania z oo. Enrique i Antonello mieszkańcy Słupska modlili się o dary Ducha Świętego.

  Katechezę, od krótkiej modlitwy, rozpoczął o. Enrique Porcu. - Panie chcę słyszeć Twoje Słowo, chcę aby Twoje Słowo weszło we mnie i pragnę pozwolić Twemu Słowu żyć we mnie - modlił się.

  Następnie rekolekcjonista poprosił uczestników spotkania o wyjęcie Pisma Świętego i przeczytanie fragmentu Ewangelii wg św. Jana. - Co pamiętacie z tego, co przed chwilą usłyszeliście? - zapytał o. Enrique.

  - Jest różnica miedzy słyszeniem, a usłyszeniem. Słyszymy dużo, ale wysłuchujemy niewiele. Ile razy nie słuchamy, bo za bardzo się rozpraszamy i jest nam trudno się wyciszyć - mówił rekolekcjonista.

  Rekolekcjonista podkreślił, że za dużo w nas roztargnienia. - Musimy nauczyć się słuchać Słowa, ponieważ zbawienie przychodzi właśnie przez Słowo. Zawsze znajdujemy jakąś wymówkę, aby nie słyszeć co mówi Bóg. Czasami jest to kłótnia z mężem, czasami ktoś nam przeszkadza, a czasami wolimy odebrać esemesa od znajomego.

  W dalszej części spotkania o. Enrique przypomniał osobę Marii Magdaleny, grzesznicy, która została wybrana przez Boga, aby głosić Jego zmartwychwstanie. - Bóg także Ciebie posyła, aby dawać świadectwo. Nie możemy zamilknąć, nie możemy być cicho. Myślimy, Panie ja nie jestem godny, aby mówić o Tobie. Lękamy się, ale nie ma czego. Idźcie na ulice tego miasta, aby mówić ludziom, że Jezus jest żywy, tak jak to zrobiła Maria Magdalena - kontynuował gość z Brazylii. 

  Konferencję prowadzoną przez o. Enrique zakończyła wspólna modlitwa językami.

  Po krótkiej przerwie katechezę kontynuował o. Antonello. Rekolekcjonista poprosił, żeby wszyscy poskładali krzesełka i ustawili się na środku. - Nasze życie jest drogą, z boku stają ludzie, którzy pomagają nam dojść do Ducha Świętego. Nie bójmy się wejść w ten tunel. To ma być korytarz Ducha Świętego - tłumaczył.

  Słupszczanie utworzyli korytarze ustawiając na przeciwko siebie się w kilkunastu rzędach. Na końcu stanęli kapłani. W tunel wchodzili kolejni ludzie. Z zamkniętymi oczami szli do Ziemi Obiecanej.  - Nie bójcie się! - mówił o. Antonello. - Boże uwielbiamy Cię i błogosławimy, bo dajesz nam bezmiar Ducha, który wypełnia nas darami. Jezu ufam Tobie - modlił się z mieszkańcami miasta rekolekcjonista. Wiele osób w trakcie modlitwy wstawienniczej spoczęło w Duchu Świętym. 

  Po wspólnej modlitwie w hali "Gryfii" zapanowało prawdziwe szaleństwo. Tańcem i śpiewem zakończyła się przedpołudniowa ewangelizacja ojców.

  Dzisiaj o 17.00 rozpocznie się wieczorny blok rekolekcyjny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół