• facebook
 • rss
 • Papież modli się za pobitego księdza

  Karolina Pawłowska

  dodane 06.11.2014 20:50

  Słowa otuchy i zapewnienia o modlitwie w intencji ks. Krzysztofa Ziemnickiego, bestialsko napadniętego proboszcza z Barwic, płyną nie tylko z całej Polski, ale i z Watykanu.

  Poinformowany o napadzie na kapłana, papież Franciszek zapewnia, że modli się za ks. Krzysztofa oraz całą wspólnotę parafialną.

  Wiadomość z Watykanu barwicka wspólnota otrzymała za pośrednictwem ks. Pawła Ptasznika, kierownika Sekcji Polskiej watykańskiego Sekretariatu Stanu.

  Odczytano ją dzisiaj podczas wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Stefana w Barwicach.

  „Uprzejmie informuję, że Ojciec Święty Franciszek, poinformowany o bolesnym wydarzeniu w parafii w Barwicach, w którym boleśnie ucierpiał ks. proboszcz Krzysztof Ziemnicki, w modlitwie poleca Bogu jego samego - prosząc o dar szybkiego powrotu do zdrowia - oraz całą Wspólnotę parafialną.

  Niech to doświadczenie posłuży umocnieniu ducha jedności w wierze, nadziei i miłości w sercach Duszpasterzy i Wiernych. Ojciec Święty, prosząc o modlitwę w jego intencji, przesyła wszystkim swoje pozdrowienie i błogosławieństwo.
  Z wyrazami szacunku i serdecznym pozdrowieniem w Chrystusie” – napisał w mailu ks. Ptasznik.

  Dziś wieczorem dotarła także do parafii wiadomość, że za ks. Krzysztofa i całą wspólnotę parafialną modli się, powierzając wszystkich wstawiennictwu św. Wojciecha, abp Wojciech Polak, prymas Polski.

  - Ta tragedia dotknęła całą wspólnotę parafialną, która potrzebuje teraz wielkiego wsparcia duchowego. Otrzymujemy wiele informacji o tym, że zarówno w całej diecezji, jak i poza nią, zanoszona jest nieustanna modlitwa do Boga - mówi ks. Stanisław Wiechowski, wikariusz barwickiej parafii pw. św. Stefana.

  Wczoraj w barwickim kościele z wiernymi w intencji wciąż walczącego o życie kapłana modlił się bp Krzysztof Zadarko.

  - Obecność biskupa to bez wątpienia wielkie umocnienie w tak trudnych chwilach - dodaje ks. Stanisław.

  Stan napadniętego w poniedziałkowy wieczór barwickiego proboszcza nadal jest bardzo ciężki, lekarze określają go jako krytyczny.

  Jutro, po wieczornej Mszy św., w kościele parafialnym w Barwicach odbędzie się czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. Zakończy się o godz. 21 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

  Przeczytaj także:

  Napad na plebanię w Barwicach
  Barwice modlą się o życie księdza
  Ksiądz z Barwic w stanie krytycznym

  Zdeptane sacrum
  Komunikat bp. Edwarda Dajczaka

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół